Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego
Partnerzy
SILESIA FILM

Aktualności

21 sierpnia 2020

Ruszyła sprzedaż biletów na pokazy festiwalowe Millennium Docs Against Gravity!

17. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity: Katowice

Ostatnie dni dzielą widzów od rozpoczęcia Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity w Katowicach i innych miastach Polski. Dzisiaj na stronie festiwalu mdag.pl oraz na naszej rodzimej filmowa.net pojawiła się pełna siatka projekcji oraz możliwość zakupu biletów na pojedyncze seanse. Festiwal odbędzie się w Katowicach w dniach 4-13 września! Serdecznie zapraszamy!

W tym roku program festiwalu jest pełen najwyższej próby filmów dokumentalnych o ekologii, społeczeństwie, modzie czy polityce, ale także o wyjątkowych postaciach ze świata sztuki.

Bilety dostępne są TUTAJ i TUTAJ

17. edycja festiwalu Millennium Docs Against Gravity będzie odbywać się wyjątkowej formule. Z powodu epidemii Festiwal przeniesiono z maja na wrzesień i, jak ogłosili organizatorzy, odbędzie się on po raz pierwszy w formie hybrydowej. Na początku września ruszy edycja kinowa w siedmiu miastach. W Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu, Lublinie i Bydgoszczy festiwal potrwa od 4 do 13 września, zaś w Gdyni od 9 do 18 września. Następnie od 19 września do 4 października część filmów z tegorocznego programu widzowie będą mogli zobaczyć online. Zwieńczeniem festiwalowego szaleństwa będzie projekt edukacyjny „Podłącz się. Kino dokumentalne online” obejmujący bezpłatną prezentację kilkunastu filmów, który został dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach projektu Kultura w sieci, i który zostanie zaprezentowany w październiku.

Z czułości do świata

W tym roku Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity odbywa się pod zainspirowanym mową noblowską Olgi Tokarczuk hasłem „Z czułości do świata” i poprzez wyjątkowe filmy pozwala z uwagą i empatią przyjrzeć się fascynującym zjawiskom współczesności i je zrozumieć.

Podczas tegorocznej śląskiej edycji Festiwalu w naszych trzech katowickich kinach będzie można obejrzeć 50 filmów festiwalowych, a widzowie wezmą udział w spotkaniach z twórcami, debatach; będą też mogli zagłosować w Konkursie o Nagrodę Publiczności Województwa Śląskiego. O szczegółach programu śląskiej edycji Festiwalu będziemy informować na bieżąco, a już teraz zapraszamy do zarezerwowania sobie pierwszej połowy września na jedyne w swoim rodzaju spotkania z filmowym dokumentem.

Zapraszamy!

SILESIA FILM
Silesia film Podcast