Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego
Partnerzy
SILESIA FILM

Aktualności

29 maja 2020

Śląsk tęskni za filmem, film tęskni za Śląskiem

Śląsk tęskni za filmem

Jak kręcono finałową scenę koncertu z filmu „Jesteś bogiem”? Dlaczego Katowice w filmie „Odnajdę cię” są brzydkie? Za co filmowcy najbardziej kochają Śląsk? Silesia Film i Silesia Film Commission zapraszają na niezwykłą, sentymentalną wędrówkę po województwie śląskim śladami realizowanych tu filmów. Przewodnikami w tej podróży będą filmowcy – reżyserzy, producenci, aktorzy – którzy podzielili się z nami swoimi wspomnieniami związanymi z pobytem i pracą w naszym regionie. Zapraszamy na Facebookowe konta Silesii Film i Silesia Film Commission, gdzie od soboty, 30 maja, będą ukazywać się wpisy z cyklu „Śląsk tęskni za filmem, film tęskni za Śląskiem”.

Różnorodność krajobrazowa województwa śląskiego, jego architektura, obecność w regionie Szkoły Filmowej, a także śląska gościnność od lat przyciągają filmowców. Śląskie lokacje chętnie wybierane są nie tylko przez twórców rodzimych produkcji, ale doceniają je również międzynarodowe projekty. Działalność Silesia Film Commission prowadzącej bazę lokacji i ułatwiającej producentom organizację zdjęć, a także środki przeznaczane przez Województwo Śląskie w ramach Śląskiego Funduszu Filmowego na wspieranie produkcji realizowanych w regionie, powodują, że filmowcy lubią Śląsk.

W tym trudnym dla filmu czasie, kiedy z powodu epidemii zawieszone zostały plany zdjęciowe, Silesia Film Commission nieustannie prowadziła działania przygotowujące region na powrót filmowców. Jesteśmy przekonani, że teraz, kiedy od 18 maja możliwy jest powrót na plany zdjęciowe, producenci wrócą na Śląsk, bo Śląsk tęskni za filmem. A czy film tęskni za Śląskiem?

Na to pytanie odpowiedzą filmowcy, którzy doświadczyli już naszej gościnności i odwiedzili wyjątkowe śląskie lokacje. Raz w tygodniu poprzez wspomnienia członków ekipy filmowej, będziemy przypominać Wam wybrany film, który realizowany był na terenie naszego województwa.

O swoich wrażeniach z pobytu na Śląsku opowiedzą m.in. twórcy takich filmów jak „Jesteś bogiem” (2012), „Interior” (2019), „Jestem mordercą” (2016) czy „Odnajdę cię” (2018).

Zapraszamy już od 30 maja na Facebooka Instytucji Filmowej Silesia Film oraz Silesia Film Commission.

Śląsk tęskni za filmem
SILESIA FILM