Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego
Partnerzy
SILESIA FILM

Aktualności

1 lutego 2018

Śląska premiera “Powrotu Giganta” + spotkanie z Adamem Sikorą

Zapraszamy na ŚLĄSKA PREMIERĘ absolutnie genialnego filmu “POWRÓT GIGANTA” oraz spotkanie z jego reżyserem, Adamem Sikorą oraz aktorką, Barbarą Lubos. Premiera będzie miała miejsce 15 lutego (czwartek) o godzinie 18:00 w Kinoteatrze Rialto.

Jeśli artysta wizualny formatu Adama Sikory (“Bruno Schulz”, “Ewa”, “Wydalony”, autor zdjęć do wielu filmów, m.in. “Wojaczek”, “Młyn i krzyż”, “Ja, Olga Hepnarova”, “Essential Killing”, “Cztery noce z Anną”, “Las”) realizuje w pełni autorski projekt, należy oczekiwać dzieła, które wymyka się werbalnemu opisowi…
“Powrót Giganta” – kontynuacja powstałego kilka lat temu filmu “Gigant” – to poruszająco piękne w warstwie obrazu i niepokojące, w wymiarze diagnozy świata przedstawionego, oniryczne studium melancholii.

Po seansie zapraszamy na spotkanie z reżyserem, scenarzystą i autorem zdjęć – Adamem Sikorą. W kinoteatrze Rialto pojawi się również aktorka Barbara Lubos, znana także ze swojego talentu wokalnego. Mając te dwie postaci w tak zaprzyjaźnionym z muzyką miejscu, nie obejdzie się bez muzycznych atrakcji, których ostateczny kształt owiany jest jeszcze tajemnicą.

Specjalnie na ten wieczór Adam Sikora przygotował wystawę  fotosów z planu filmowego. Zapraszamy na ten jedyny, niepowtarzalny wieczór.

Bilety.

SILESIA FILM