Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego
Partnerzy
SILESIA FILM

Aktualności

30 maja 2020

Światowid odkrywa tajemnice kina. „Michael Haneke. Zawód: reżyser” w Domowym Klubie Filmowym

Domowy Klub Filmowy

W ostatnią niedzielę maja wraz z katowickim Kinem Światowid zapraszamy na kolejną odsłonę wirtualnego Domowego Klubu Filmowego. 31 maja o 20.30 na Facebooku Kina Światowid spotkamy się z Beatą Głubisz i Izą Konieczny ze Światowida oraz Mariuszem Wojasem – miłośnikiem i znawcą kina artystycznego, którzy – jak na Światowid przystało – porozmawiają o jednej z najważniejszych indywidualności współczesnego kina artystycznego i autorskiego przy okazji dokumentu Yves’a Montmayeura „Michael Haneke. Zawód: reżyser”.

 Film Montmayeura to próba przyjrzenia się jednemu z najciekawszych, a zarazem najbardziej pesymistycznych, choć nieodmiennie fascynujących twórców filmowych ostatnich lat. W półtoragodzinnym dokumencie towarzyszymy austriackiemu reżyserowi zarówno w jego życiu zawodowym, jak i w prywatnym. Wraz z autorem filmu zgłębiamy świat artystycznych inspiracji Hanekego i próbujemy dotknąć mrocznych zakamarków jego duszy, kiedy dzieli się z widzami swoimi niepokojami, lękami czy przenikliwymi obserwacjami zachodniej cywilizacji. Spoglądamy na jego życie rozpięte między kręceniem filmów, festiwalami, podróżami po Europie a wiedeńską samotnością. Poznajemy go w jego własnych słowach i we wspomnieniach aktorek, z którymi współpracował przy swoich najbardziej znanych filmach: Isabelle Huppert, Juliette Binoche, Susanne Lothar czy Emmanuelle Rivy.

W ostatnim majowym wirtualnym Domowym Klubie Filmowym, którego gospodarzem będzie Kino Światowid, o życiu i twórczości Michaela Hanekego porozmawiają Beata Głubisz i Iza Konieczny z Kina Światowid oraz Mariusz Wojas – miłośnik i znawca kina artystycznego, selekcjoner sekcji LOST LOST LOST na Festiwalu Nowe Horyzonty.

Zachęcamy do obejrzenia filmu za pośrednictwem platformy MOJEeKINO.PL – możecie go znaleźć TUTAJ – wśród seansów rekomendowanych przez Kino Światowid. Tradycyjnie proponujemy obejrzeć film tuż przed spotkaniem Domowego Klubu Filmowego, a na rozmowę w sieci zapraszamy 31 maja o 20.30 na Facebooku Kina Światowid.

 Bądźcie z nami w sieci i do zobaczenia w kinie!

#wybieramswiatowid

SILESIA FILM