Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego
Partnerzy
SILESIA FILM

Aktualności

27 lipca 2021

TAURON SAMOCHODOWE KINO STUDYJNE. POKAZY W NAJBLIŻSZY WEEKEND

Już w najbliższy piątek i sobotę kolejne pokazy w ramach tegorocznej edycji TAURON SAMOCHODOWE KINO STUDYJNE. Tym razem na parkingu przy Stadionie Śląskim zobaczymy błyskotliwą i wzruszającą „Zwyczajną dziewczynę” i wakacyjną francuską komedię „Ibiza”. Start projekcji o 21.30. Zapraszają Instytucja Filmowa Silesia Film, Stadion Śląski i Tauron Polska Energia S.A.

Druga edycja wakacyjnego cyklu seansów TAURON SAMOCHODOWE KINO STUDYJNE odbywa się pod hasłem filmowych podróży przez gatunki. W nadchodzący weekend organizatorzy proponują widzom komedię filmową w dwóch odsłonach: w piątek kostiumową „Zwyczajną dziewczynę” z plejadą znanych i lubianych brytyjskich gwiazd, a w sobotę – francuską „Ibizę”, która przeniesie nas w słoneczne wakacyjne klimaty.

W „Zwyczajnej dziewczynie” (2016) Lone Scherfig, reżyserka nominowanego do Oscara® filmu „Była sobie dziewczyna”, zabiera nas do ogarniętej wojną Wielkiej Brytanii. Śledzimy perypetie Catrin, początkującej scenarzystki, która rozpoczyna pracę przy wielkiej produkcji filmowej. Ambitna młoda kobieta postanawia zawalczyć o swój talent i marzenia w zdominowanym przez mężczyzn przemyśle kinowym lat 40. W rolach głównych zobaczymy Gemmę Arterton („007. Quantum od Solace”, „Głosy”), Sama Claflina („Igrzyska śmierci”, „Zanim się pojawiłeś”) i znanego z przebojowej roli Billy Macka w „To właśnie miłość” Billa Nighy.

Sobotni wieczór w TAURON SAMOCHODOWYM KINIE STUDYJNYM koniecznie muszą spędzić wszyscy ci, którzy szczególnie lubią francuskie komedie. W repertuarze bowiem „Ibiza” (2019) Arnauda Lemorta – wakacyjny hit, który zabierze nas na słynącą z niekończących się imprez hiszpańską wyspę. A wszystko za sprawą zakochanego w Carol Philippe, który – by przypodobać się nastoletnim dzieciom ukochanej – obiecuje zabrać je na wymarzone wakacje. Nie przypuszcza jednak, że celem wyjazdu będzie wybrana przez syna Carol 18-letniego Juliena Ibiza, która całej czwórce dostarczy niezapomnianych wrażeń. W roli Philippe – niezawodna gwiazda francuskich komedii, znany m.in. z „Za jakie grzechy, dobry Boże?” czy „Asterixa i Obelixa” Christian Clavier.

Finałowe pokazy w ramach TAURON SAMOCHODOWE KINO STUDYJNE odbędą się w ostatni weekend sierpnia. 27 sierpnia będzie można zobaczyć komedię kryminalną z Robertem Redfordem „Gentleman z rewolwerem”, a dzień później – horror „O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu”.

Start każdej projekcji o godzinie 21.30. Miejsce: parking przy Stadionie Śląskim – brama 1B, zjazd z ul. Chorzowskiej, przy „Karolince”.

Bilety do kupienia na Filmowa.net

TAURON SAMOCHODOWE KINO STUDYJNE to wspólna inicjatywa śląskich instytucji: Stadionu Śląskiego – gospodarza wydarzenia oraz Instytucji Filmowej Silesia Film, która przygotowała dla widzów specjalny repertuar filmowy. Partnerem tytularnym – jak w ubiegłym roku – jest TAURON Polska Energia S.A. Promocyjnie wydarzenie wspiera Park Śląski.

TAURON SAMOCHODOWE KINO STUDYJNE
SILESIA FILM