Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego
Partnerzy
SILESIA FILM

Aktualności

14 sierpnia 2020

Teraz, które jest na zawsze. Jagoda Szelc i Justyna Wasilewska w czwartym odcinku podcastu KINO MA GŁOS

KINO MA GŁOS: Jagoda Szelc i Justyna Wasilewska

Kobiece głosy młodego polskiego kina. Mocne, wyraziste, charyzmatyczne. Prawie rówieśniczki. W czwartym odcinku podcastu KINO MA GŁOS – dziewczyny z łódzkiej Filmówki – reżyserka filmowa Jagoda Szelc i aktorka Justyna Wasilewska rozmawiają ze sobą o aktorstwie z perspektywy aktorki i reżyserki, o radykalnej akceptacji kamery i filmowym „teraz, które jest na zawsze”. Do posłuchania w sieci od piątku, 14 sierpnia.

Jagoda Szelc, jedna z najciekawszych polskich twórczyń filmowych ostatnich lat, reżyserka wielokrotnie nagradzanych w kraju i za granicą filmów „Wieża. Jasny dzień” (2017) i „Monument” (2018) ma do aktorów stosunek wyjątkowy – przepełniony czułą obserwacją, empatią i ciekawością. Justyna Wasilewska, aktorka teatralna i filmowa, doceniana szczególnie za świetne role w spektaklach teatralnych („Druga kobieta”, „Męczennicy”), szerszej publiczności znana z m.in. z filmu „Ikar. Legenda Mietka Kosza” (2019), gdzie zagrała piosenkarkę Zuzę, czy obrazów „Kebab i horoskop”, „Sztuka kochania” „Pomiędzy słowami”, uznawana jest za jedną z najbardziej charyzmatycznych polskich aktorek młodego pokolenia. Wspólnie szukają odpowiedzi na to, co jest istotą aktorstwa, czy da się oswoić kamerę i jaki jest najważniejszy moment w robieniu filmu?

Opowiadają z pasją i zaangażowaniem, a ich rozmowa to fascynująca mieszkanka poczucia humoru, erudycji, i bezwarunkowej szczerości, która sprawia, że słuchanie staje się wielką przyjemnością.

Rozmowa do posłuchania od najbliższego piątku, 14 sierpnia na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts i na YouTube!

Zapraszamy!

 

KINO MA GŁOS

Skierowany do dorosłych podcast KINO MA GŁOS to inspirowana legendarną rozmową François Truffauta i Alfreda Hitchcocka eksperymentalna formuła spotkania dwóch osobowości, w której twórcy znani do tej pory ze swoich filmów, książek czy ról filmowych mówią własnym głosem. Każdy odcinek to blisko godzinna rozmowa dwóch twórców, dla której punktem wyjścia stają się wspólne zainteresowania, doświadczenia, czy podobne – albo zupełnie przeciwstawne – spojrzenia na kino. Czternastu artystów i twórców współczesnego polskiego kina w siedmiu rozmowach o filmie, sztuce i życiu zabierze nas – i siebie nawzajem – w podróż po swoich światach. O tym, co myślą, jak i dlaczego robią kino, jak je postrzegają i czym się inspirują porozmawiają ze sobą m.in. reżyserki i reżyserzy: Agnieszka Smoczyńska, Tomasz Wasilewski, Jagoda Szelc, Olga Chajdas, Urszula Antoniak, pisarka Magdalena Grzebałkowska czy aktorka Justyna Wasilewska. Autorem muzyki do podcastu jest Daniel Spaleniak, młody polski artysta, którego utwory znalazły się w największych serialowych produkcjach ostatnich lat, jak „Elementary”, „Ozark”, czy „The Path”.

 

KINO MA GŁOS – od 3 lipca co dwa tygodnie do posłuchania na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts i na YouTube.

 

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci

 

Patroni medialni:

Czasopismo EKRANY | Radio Katowice

SILESIA FILM
Silesia film Podcast