Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego
Partnerzy
SILESIA FILM

Aktualności

12 lipca 2019

Trzy filmy koprodukowane przez Instytucję Filmową Silesia Film w Konkursie Głównym 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni!

W Konkursie Głównym tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych znalazły się aż trzy filmy, których koproducentem jest Instytucja Filmowa Silesia Film. “Dolina Bogów” Lecha Majewskiego, “Ikar. Legenda Mietka Kosza” Macieja Pieprzycy i “Obywatel Jones” Agnieszki Holland będą, wraz z trzynastoma innymi produkcjami, rywalizować o Złote Lwy, Srebrne Lwy oraz o pozostałe nagrody regulaminowe i pozaregulaminowe rozpoczynającego się 16 września w Gdyni festiwalu. Wszystkie trzy filmy otrzymały dofinansowanie ze środków Śląskiego Funduszu Filmowego, a zdjęcia do każdego z nich były kręcone częściowo na terenie województwa śląskiego.

“Dolina Bogów” Lecha Majewskiego, z Johnem Malkovichem w roli głównej, była realizowana m.in. na terenie Muzeum Zamkowego w Pszczynie, zdjęcia do filmu Macieja Pieprzycy, opowiadającego o losach polskiego niewidomego muzyka jazzowego, powstały m.in. we wnętrzach Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. Najnowszy film Agnieszki Holland – “Obywatel Jones” – miał w naszym województwie aż 15 dni zdjęciowych, a w filmie zobaczymy m.in. Śląskie Sejfy przy ulicy Mickiewicza w Katowicach czy gmach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

44 Festiwal Polskich Filmów Fabularnych odbędzie się w dniach 16-21 września 2019 roku w Gdyni. Laureata Złotych Lwów poznamy na uroczystej gali ostatniego dnia festiwalu.

Trzymamy kciuki!

 

SILESIA FILM