Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego
Partnerzy
SILESIA FILM

Aktualności

10 czerwca 2020

W piątek 19 czerwca OTWIERAMY SIĘ NA WAS! Widzowie wybrali filmy na otwarcie kin

OTWIERAMY SIĘ NA WAS!

„Małe kobietki” w Kinoteatrze Rialto, „Nasz czas” w Światowidzie, w Kosmosie – „Kłamstewko”, a w raciborskim Bałtyku i żywieckim Janosiku – „Sala samobójców. Hejter” – to  między innymi te filmy będzie można zobaczyć w weekend otwarcia w naszych kinach, które już w piątek, 19 czerwca ruszają z pierwszymi seansami po spowodowanej epidemią przerwie. Dziękując za okazane nam podczas zamknięcia wsparcie, daliśmy Wam – widzom – możliwość, by w facebookowym plebiscycie wybrać filmy, które chcielibyście obejrzeć po powrocie do kin.

Wszystkich miłośników kina i stęsknionych widzów z przyjemnością informujemy, że prowadzone przez nas kina – Kino Kosmos, Kino Światowid i Kinoteatr Rialto w Katowicach, Kino Bałtyk w Raciborzu i Kino Janosik w Żywcu w piątek, 19 czerwca wracają do grania po trzymiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19. Wprawdzie w szczególnych, podyktowanych wymogami bezpieczeństwa warunkach, ale już niebawem znów będzie można zasiąść w sali kinowej i obejrzeć film na dużym ekranie swojego ulubionego kina studyjnego. Na weekend otwarcia – 19-21 czerwca – przygotowaliśmy coś szczególnego: OTWIERAMY SIĘ NA WAS to ukłon w stronę wszystkich widzów, którzy w tym trudnym dla kin i kinomanów czasie okazywali wsparcie i solidarność ze naszymi kinami.

OTWIERAMY SIĘ NA WAS

Przez cały okres zamknięcia nasze kina dostawały wirtualne wsparcie i liczne wyrazy sympatii od swoich widzów. Dlatego w tym szczególnym, trudnym, ale i długo wyczekiwanym momencie otwarcia kin chcieliśmy oddać widzom choć część tej dobrej energii, którą otrzymywaliśmy od nich przez ostatnie trzy miesiące. Postanowiliśmy, że to w Wasze – widzów – ręce oddamy decyzję o tym, co zagramy na otwarcie każdego z naszych kin. Chcieliśmy otworzyć się Was: na Wasze repertuarowe życzenia i filmowe potrzeby.

Na profilu Facebookowym Silesia Film oraz każdego z kin: Kina Kosmos, Kina Światowid, Kinoteatru Rialto, Kina Janosik i Kina Bałtyk od soboty, 6 czerwca do środy, 10 czerwca do godziny 11.00 można było głosować i wybierać spośród kilku filmowych propozycji, które każde kino przygotowało dla swoich widzów. Filmy, które otrzymały największą ilość głosów, pokażemy w naszych kinach w weekend otwarcia (19-21.06).

I tak w Kosmosie zobaczymy „Kłamstewko” Lulu Wang, „Matthias i Maxime” Xaviera Dolana, „Salę samobójców. Hejter” Jana Komasy i „Prawdę” Hirokazu Koreedy. Światowid pokaże „Nędzników” Ladja Ly, oraz premierowo i przedpremierowo: „Nasz czas” Carlosa Reygadasa, „Siłę ognia” Olivera Laxe’a i „Jestem REN” Piotra Ryczko. W Kinoteatrze Rialto będzie można obejrzeć „Małe kobietki” Grety Gerwig oraz „Co przyniesie jutro” Williama Nicholsona. W raciborskim Bałtyku najwięcej głosów dostały: „Sala samobójców. Hejter” Jana Komasy i „Dżentelmeni” Guy’a Ritchiego, a w Janosiku„Sala samobójców. Hejter” oraz „Prawda”. Dodatkowo w repertuarze weekendu otwarcia Kina Bałtyk i Kina Janosik znajdziemy również filmową propozycję dla dzieci – animację „Naprzód”.

Ponadto miło nam poinformować, że bilety na wszystkie seanse w weekend otwarcia w kinach Silesii Film będą w specjalnej cenie 13 zł.

Kasy czynne już od 15 czerwca

Pierwsze pokazy filmowe w naszych kinach ruszą w piątek 19 czerwca. Natomiast już od poniedziałku 15 czerwca będą czynne kasy kin, które zostaną otwarte m.in. w celu umożliwienia zwrotu zakupionych przed zamknięciem kin biletów.

W dniach 15-18 czerwca kasy kin będą otwarte w następujących godzinach:

Kino Kosmos w Katowicach: 12.00 – 20.00

Kino Światowid w Katowicach: 10.00 – 18.00

Kinoteatr Rialto w Katowicach: 13.00 – 20.00

Kino Janosik w Żywcu: 8.00 – 20.00

Kino Bałtyk w Raciborzu: 14.00 – 20.00

Nowe zasady: dystans i bezpieczeństwo

Działanie kin Silesii Film i udział w seansach filmowych będzie odbywać się w szczególnych warunkach oraz z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, zgodnie z wytycznymi opublikowanymi przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na sali kinowej podczas seansu widzom udostępnione będzie nie więcej niż połowa liczby miejsc na sali. Miejsca będą nienumerowane i powinny być zajmowane naprzemiennie, z zachowaniem jednego wolnego miejsca między widzami. Podczas przebywania w kinie – zarówno w holu, jak i podczas seansu – obowiązkowe będzie zakrywanie ust i nosa maseczką, zachowanie odpowiedniego dystansu w kolejce do kasy kina oraz dezynfekcja rąk. Szczegółowe wytyczne znajdą się w regulaminie oraz na tablicach informacyjnych umieszczonych w każdym z kin.

Jednocześnie, zgodnie z zaleceniami, zachęcamy widzów, aby korzystali z formy zakupu biletów online, za pośrednictwem strony Filmowa.net. Sprzedaż biletów online ruszy w poniedziałek, 15 czerwca.

 

Wszelkie informacje dotyczące otwarcia kin będą pojawiać się na naszej stronie internetowej, na stronach kin oraz na profilach Facebookowych kin oraz Instytucji.

 

SILESIA FILM