Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego
Partnerzy
SILESIA FILM

Aktualności

13 maja 2020

W roli głównej aktorzy. SILESIA FILM zaprasza na drugi odcinek „Domowego Studia Filmowego”

Domowe Studio Filmowe

Czy ktoś nieśmiały może zostać aktorem? Kogo nazywamy „naturszczykiem”? Czy można ćwiczyć aktorstwo obserwując swoją rodzinę w domu?

Już w najbliższy czwartek, 14 maja, Instytucja Filmowa SILESIA FILM zaprasza najmłodszych na kolejny odcinek „Domowego Studia Filmowego”, w którym o tajnikach swojej pracy opowiedzą aktorzy: Michał Piotrowski i Aleksandra Fielek. Film tradycyjnie będzie można znaleźć na Facebooku „Kino Kosmos dla dzieci” oraz na kanale YouTube Instytucji Filmowej SILESIA FILM.

„Domowe Studio Filmowe” to przygotowany przez SILESIĘ FILM specjalnie z myślą o rodzinach z dziećmi cykl krótkich filmów, w których artyści i fachowcy z branży filmowej w przystępny sposób opowiadają najmłodszym o swojej pracy związanej z tworzeniem filmów. Zadają też dzieciom ćwiczenia i zachęcają do samodzielnych eksperymentów filmowych. Swój udział w nagraniach potwierdzili czołowi polscy filmowcy, m.in. Bartosz Konopka, Marcel Sławiński oraz Joanna Macha. Filmy będą pojawiać się co tydzień na Facebooku „Kino Kosmos dla dzieci” oraz na kanale YouTube Instytucji Filmowej SILESIA FILM.  Pierwszy film pojawił się 7 maja i dotyczył lokacji filmowych.

„Domowe Studio Filmowe” to już kolejny cykl filmów, które dla młodych kinomanów przygotowała Instytucja Filmowa SILESIA FILM podczas zamknięcia kin. Niedawno zakończył się projekt „Filmowe podróże z liskiem”, które wprowadzał dzieci i rodziców w tajniki tworzenia animacji filmowych, w tym animacji poklatkowej wykorzystując różne formy zabaw i ćwiczeń. 14 odcinków „Filmowych podróży z liskiem” nadal jest do zobaczenia na Facebooku „Kino Kosmos dla dzieci” oraz w serwisie YouTube na kanale Instytucji Filmowej SILESIA FILM.

Cykl „Domowe Studio Filmowe” powstaje w ramach projektu edukacyjnego „Rodzina w kinie”, realizowanego w Kinie Kosmos.

Patronem medialnym cyklu jest SILESIA DZIECI | www.silesiadzieci.pl

SILESIA FILM