Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego
Partnerzy
SILESIA FILM

Aktualności

15 marca 2018

Wiosna w Kosmosie!

Zapraszamy widzów w każdym wieku na znakomite dokumenty brytyjskie, powstałe w cyklu BBC Earth – “Ziemia. Niezwykły dzień z życia planety” oraz “Spacer z dinozaurami”.

21 marca, środa, 17:30
ZIEMIA. NIEZWYKŁY DZIEŃ Z ŻYCIA PLANETY
(Earth: One Amazing Day)
reż. Richard Dale, Lixin Fan, Peter Webber

W pierwszym dniu kalendarzowej wiosny polecamya specjalny seans filmu, który jest niesamowitą podróżą odkrywającą niezmierną moc naturalnego świata. Odsłania przed nami niezwykłe, cudowne miejsca, o których istnieniu często nie mamy pojęcia.
Ziemia. Niezwykły dzień z życia planety to zapierająca dech w piersiach podróż przez kontynenty, oceany i przestworza – tym razem pokazane z perspektywy jednego niezwykłego dnia.
Oto 24 godziny na nieprawdopodobnej planecie zwanej Ziemią. Odkryjcie niezwykłe stworzenia, niepokazane w ten sposób nigdy wcześniej. Dzięki nowoczesnym technologiom filmowania zobaczymy je z bliska, widziane okiem natury. Już nigdy nie spojrzycie na nie tak samo. Zobacz świat, który sprawi, że połączysz się z naturą, mogąc niemal jej dotknąć. Wszystkie zwierzęta połączone są z planetą, którą nazywamy domem, ukształtowanym przez siły wprawiające ją w ruch. Dotyczy to także najlepiej poznanego gatunku – nas samych.

Film dostępny zarówno w polskiej wersji językowej, przeznaczony dla widzów od 6 lat.

→ zwiastun
→ bilety

24 marca, sobota, godz. 17:15
25 marca, niedziela, godz. 16:00
SPACER Z DINOZAURAMI
(Walking with Dinosaurs)
reż. Richard Dale, Barry Cook, Neil Nightingale

Spacer z dinozaurami to najbardziej autentyczne spotkanie z dinozaurami, jakie miało miejsce na dużym ekranie – pełen akcji dokument opowiadający o rodzinie Pachyrinozarów, które rozpoczynają swoją epicką wędrówkę. Ten niezwykły film, czerpiąc z najnowszych naukowych badań, przywraca do życia wymarłe przed wiekami stworzenia, dając niezapomnianą możliwość obcowania z nimi w kinie. Niezwykły spacer z dinozaurami ma moc przenoszenia w czasie, pozwala nie tylko przyjrzeć się bliżej tym fantastycznym stworzeniom, ale również przeżyć wraz z nimi niesamowitą przygodę. Wszystko – zaczynając od wyglądu dinozaurów, a na ich ruchach i zachowaniach kończąc, zostało precyzyjnie skonstruowane na podstawie dowodów zebranych ze skamielin. Twórcy filmu połączyli wiedzę z zakresu paleontologii z dokładną wiedzą na temat dzisiejszych zachowań zwierząt, aby stworzyć wyjątkowo realistyczny portret tych fascynujących stworzeń.

 zwiastun
 bilety

SILESIA FILM