Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego
Partnerzy
SILESIA FILM

Aktualności

4 grudnia 2020

Ogłoszenie o wynajmie: KINOTEATR RIALTO

Monumentalny budynek skrywający klimatyczne wnętrza, świetna lokalizacja w centrum Katowic oraz wyjątkowy eklektyczny charakter, który zawdzięcza różnorodności repertuaru: od ambitnego kina środka po retransmisje sztuki wysokiej, premiery filmowe z udziałem twórców i liczne koncerty największych gwiazd scen alternatywnych. Kinoteatr Rialto to jedno z najbardziej wyrazistych miejsc na kulturalnej mapie miasta. Jeśli chcesz współtworzyć jego wyjątkową atmosferę – zapraszamy do współpracy.

 

Ogłoszenie o wynajmie

I. Instytucja Filmowa „Silesia-Film” oferuje do wynajmu z przeznaczeniem na prowadzenie działalności kawiarnianej pomieszczenia o łącznej powierzchni 84,67 m2 zlokalizowane na parterze budynku Kinoteatru Rialto w Katowicach przy ul. św. Jana 24. Wynajmujący i Najemca będą współużytkować salę na parterze wyposażoną w stoliki i krzesła oraz hol wejściowy i WC. Pomieszczenie jest częściowo wyposażone i dotychczas wykorzystywane było na działalność kawiarnianą.

II. Założenia dla uruchamianej działalności:

  • Praca kawiarni ściśle związana z funkcjonowaniem kina. Kawiarnia otwierana godzinę przed pierwszym seansem, obsługująca widzów z biletami na seans, koncert lub inne wydarzenie. Przerwy miedzy seansami wynoszące na ogół 30 minut, wydłużane w przypadkach dużej frekwencji.
  • Sugerowany asortyment kawiarni to przede wszystkim różne rodzaje kawy i herbaty, czekolada na gorąco, zimne napoje, alkohol do 18% – wskazane również małe butelki np. wina czy prosecco – 300 ml, soki naturalne, grzane wino, mrożona herbata lub lemoniada w zależności od sezonu, dobrej jakości ciasta i desery, orzeszki i bakalie, drobne przekąski. Na parterze napoje serwowane w szkle i porcelanie, na balkonie, ze względów bezpieczeństwa, obowiązkowo naczynia jednorazowe.
  • Nie preferujemy popcornu, innych przekąsek o intensywnym zapachu ani produktów w rodzaju „fast food”.
  • Przewidziany okres najmu: od dnia 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.

  III. Ofertę należy przesłać na adres mailowy: info@silesiafilm.com w tytule maila wpisując „Dotyczy najmu powierzchni w Kinoteatrze Rialto”, przy czym konieczne jest opatrzenie podpisanego przez osoby uprawnione do reprezentacji Najemcy dokumentu pdf hasłem. Podanie hasła na wskazany adres mailowy wymagane jest po upływie terminu wyznaczonego na składanie ofert, tj. po godzinie 12.00 w dniu 15.12.2020 r. Ofertę można także złożyć w zamkniętej kopercie w siedzibie Instytucji przy ul. Górniczej 5 w Katowicach z dopiskiem „Dotyczy najmu powierzchni w Kinoteatrze Rialto”. Oferty należy składać do dnia 15 grudnia br. do godziny 12.00. Otwarcie ofert nastąpi 15 grudnia br. o godz. 13.00. W ofercie należy podać oferowaną przez Najemcę miesięczną cenę netto. W cenie najmu zwarty jest: wynajem powierzchni i sprzętu, prąd, woda i ogrzewanie.

  Dodatkowe informacje można uzyskać u Kierownika Kinoteatru Rialto Katarzyny Pryc nr tel.: 698 641 302

  Przy wyborze Najemcy Instytucja będzie kierowała się najwyższą zaoferowaną ceną najmu. Jeżeli zaoferowana cena będzie rażąco niska, Instytucja zastrzega sobie prawo do jej odrzucenia. W przypadku odrzucenia wszystkich ofert Wynajmujący dopuszcza możliwość zawarcia umowy po przeprowadzeniu negocjacji cenowych z podmiotami, które złożyły ofertę. Wynegocjowana cena nie może być niższa od odrzuconych ofert.

  Przed podpisaniem umowy wymagana wpłata kaucji w wysokości 3-miesięcznego czynszu najmu.

  Serdecznie zapraszamy do współpracy.

  SILESIA FILM