Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego
Partnerzy
SILESIA FILM

Aktualności

4 grudnia 2020

Ogłoszenie o wynajmie: KINO KOSMOS

Chcesz być częścią wyjątkowego miejsca, w którym spotykają się miłośnicy dobrego kina, twórcy i pasjonaci sztuki filmowej? Współtworzyć atmosferę legendarnego kina na katowickiej Koszutce, gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością, klasyka filmowa jest równie ważna, co bieżący repertuar studyjny, a każdy widz – od najmłodszego do seniora – zawsze znajdzie tu coś dla siebie?

Kino Kosmos oraz Instytucja Filmowa „Silesia-Film” zapraszają do współpracy.

 

Ogłoszenie o wynajmie

I. Instytucja Filmowa „Silesia-Film” oferuje do wynajmu z przeznaczeniem na prowadzenie działalności kawiarnianej pomieszczenia zlokalizowane na poziomie pierwszym o łącznej powierzchni 102,5 m2 (magazyn: 9,6 m2, bufet: 8,7 m2, zmywalnia: 6,7 m2, kawiarnia: 64 m2, pomieszczenie toalety: 13,5 m2) w budynku Kina Kosmos w Katowicach przy ul. Sokolskiej 66.

Pomieszczenia są częściowo wyposażone i dotychczas wykorzystywane były na działalność kawiarnianą.

II. Założenia dla uruchamianej działalności:

  • Funkcjonowanie kawiarni ściśle związane z działalnością, profilem i charakterem kina. Główną grupę klientów stanowić będą widzowie korzystający z kawiarni przed i między seansami, ale zależy nam, aby oferta skierowana była też do mieszkańców dzielnicy i najbliższej okolicy – nie tylko do widzów kinowych. Lokal otwierany godzinę przed pierwszym seansem, a zamykany w trakcie trwania ostatniego. Kino działa 7 dni w tygodniu – godziny otwarcia mieszczą się zazwyczaj w przedziale ok. 14.00 – 22.00, ale odbywają się regularnie również pokazy dedykowane (np. dla seniorów) w godzinach wcześniejszych. Projekcje odbywają się w dwóch salach i są zaprogramowane tak, aby przerwy w jednej lub w drugiej nie były dłuższe niż 30 minut. Regularnie odbywać się będą wydarzenia z większą liczbą widzów, co wiąże się z koniecznością zapewnienia sprawnej ich obsługi. Najemca będzie zawsze informowany o takich sytuacjach z wyprzedzeniem.
  • Sugerowany asortyment kawiarni to przede wszystkim różne rodzaje kawy i herbaty, czekolada na gorąco, zimne napoje, alkohol do 18% – wskazane również małe butelki np. wina, prosecco – 300 ml, czy np. piwa rzemieślnicze, soki naturalne, mrożona herbata lub lemoniada w zależności od sezonu, dobrej jakości ciasta i desery, orzeszki i bakalie, drobne zimne przekąski. Dobrze widziane menu złożone z niewielkich ciepłych przekąsek, zestawy typu „lunch”. Posiłki i napoje spożywane są głównie na miejscu z wyjątkiem butelek zamykanych lub kubków na wynos do ciepłych napojów.
  • Nie preferujemy popcornu, nachosów czy innych przekąsek o intensywnym zapachu ani produktów w rodzaju „fast food”.
  • Zużycie energii elektrycznej oraz wody i odprowadzanych ścieków rozliczane przez Wynajmującego na podstawie zainstalowanych w pomieszczeniach podliczników.
  • Ogrzewanie z nitki ciepłowniczej wspólne dla całego obiektu rozliczane miesięcznym ryczałtem.
  • Wywóz nieczystości oraz utrzymanie czystości w gestii Najemcy.
  • Najemca wyposaża na własny koszt wynajmowaną powierzchnię wg własnych potrzeb. Zakres wystroju wewnętrznego podlega uzgodnieniu z Wynajmującym.
  • Przewidziany okres najmu: od dnia 2 lutego 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.

III. Ofertę należy przesłać na adres mailowy: info@silesiafilm.com w tytule maila wpisując „Dotyczy najmu powierzchni w Kinie Kosmos”, przy czym konieczne jest opatrzenie podpisanego przez osoby uprawnione do reprezentacji Najemcy dokumentu pdf hasłem. Podanie hasła na wskazany adres mailowy wymagane jest po upływie terminu wyznaczonego na składanie ofert, tj. po godzinie 12.00 w dniu 15.12.2020 r. Ofertę można także złożyć w zamkniętej kopercie w siedzibie Instytucji przy ul. Górniczej 5 w Katowicach z dopiskiem „Dotyczy najmu powierzchni w Kinie Kosmos”. Oferty należy składać do dnia 15 grudnia br. do godziny 12.00. Otwarcie ofert nastąpi 15 grudnia br. o godz. 13.30. W ofercie należy podać oferowaną przez Najemcę miesięczną cenę netto. W cenie najmu zwarty jest: wynajem powierzchni i sprzętu.

Dodatkowe informacje można uzyskać u Kierownika Kina Kosmos Jakuba Pudełko nr tel.: 602 489 560

Przy wyborze Najemcy Instytucja będzie kierowała się najwyższą zaoferowaną ceną najmu. Jeżeli zaoferowana cena będzie rażąco niska, Instytucja zastrzega sobie prawo do jej odrzucenia. W przypadku odrzucenia wszystkich ofert Wynajmujący dopuszcza możliwość zawarcia umowy po przeprowadzeniu negocjacji cenowych z podmiotami, które złożyły ofertę. Wynegocjowana cena nie może być niższa od odrzuconych ofert.

Przed podpisaniem umowy wymagana wpłata kaucji w wysokości 3-miesięcznego czynszu najmu.

Serdecznie zapraszamy do współpracy.

SILESIA FILM