Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego
Partnerzy
SILESIA FILM

Aktualności

1 czerwca 2020

Zagraj sobie w kino. Filmowy prezent na Dzień Dziecka od Silesii Film

MEMO. Zawody filmowe

Co roku na Dzień Dziecka Instytucja Filmowa Silesia Film przygotowywała dla najmłodszych specjalne wydarzenia, pokazy i moc filmowych atrakcji, z których dzieciaki mogły skorzystać w kinach. Choć w tym roku z powodu epidemii nie możemy zaprosić młodych widzów do kin, to wciąż o nich pamiętamy. Z okazji Święta wszystkich Dzieci z naszej strony możecie pobrać specjalnie przygotowaną grę „MEMO. Zawody filmowe”.

„MEMO. Zawody filmowe” to gra dla całej rodziny. Razem ze znanym z cykli „Filmowych podróży z liskiem” i „Domowego Studia Filmowego” rudym liskiem i jego nową koleżanką lisicą zapraszamy was do fascynującego świata produkcji filmowej, w którym futrzani przyjaciele wcielają się w przedstawicieli różnych zawodów filmowych. Grając w „MEMO. Zawody filmowe” dowiecie się, czym zajmuje się kostiumograf, kim jest tyczkarz i za co odpowiada klapser.

MEMO MOŻNA POBRAĆ TUTAJ

Nasze MEMO jest trochę nietypowe: obrazki w parach nie są identyczne. Jeden obrazek z pary przedstawia zawód filmowy, a drugi – rzecz, która nam się z tym zawodem filmowym kojarzy. Dodatkowo jest pięć par obrazków, na których znajdziecie kina Silesii Film, czyli: Kino Kosmos, Kinoteatr Rialto, Kino Światowid, Kino Janosik i Kino Bałtyk.

Plik z kartami do gry można pobrać ze strony Instytucji Filmowej Silesia Film. Wystarczy go wydrukować, wyciąć karty i można zabierać się do zabawy. Do pliku z kartami dołączona będzie również instrukcja. Warto mieć ją cały czas przy sobie: dowiecie się z niej nie tylko tego, jakie są zasady gry, ale znajdziecie tam również opisy i ciekawostki związane z zawodami filmowymi, które pojawiają się w grze.

Gra „MEMO. Zawody filmowe” to kolejna propozycja skierowana do najmłodszych miłośników kina przygotowana przez Silesię Film w okresie zamknięcia kin. Wcześniej powstał edukacyjny cykl „Filmowych podróży z liskiem”, a od 7 maja w każdy czwartek na koncie YouTube Instytucji Filmowej Silesia Film oraz na FB Kina Kosmos dla dzieci pojawiają się filmy z serii „Domowe Studio Filmowe”, w których przedstawiciele zawodów filmowych opowiadają dzieciom o tajnikach swojej pracy.

MEMO MOŻNA POBRAĆ TUTAJ

 

SILESIA FILM