„7XJARMUSCH”. PRZEGLĄD FILMÓW KULTOWEGO AMERYKAŃSKIEGO REŻYSERA W KINIE KOSMOS

Fantastyczny mikołajkowy prezent dla wszystkich kinomanów! W poniedziałek, 6 grudnia w Kinie Kosmos rusza tygodniowy przegląd filmów Jima Jarmuscha – jednego z najważniejszych i najoryginalniejszych twórców amerykańskiego kina niezależnego. Wydarzeniu będą towarzyszyć dodatkowe atrakcje, w tym wystawa plakatów do filmów reżysera. W ramach przeglądu można kupić nie tylko bilety na pojedyncze seanse, ale także karnet na całość wydarzenia.

Fantastyczny mikołajkowy prezent dla wszystkich kinomanów! W poniedziałek, 6 grudnia w Kinie Kosmos rusza tygodniowy przegląd filmów Jima Jarmuscha – jednego z najważniejszych i najoryginalniejszych twórców amerykańskiego kina niezależnego. Wydarzeniu będą towarzyszyć dodatkowe atrakcje, w tym wystawa plakatów do filmów reżysera. W ramach przeglądu można kupić nie tylko bilety na pojedyncze seanse, ale także karnet na całość wydarzenia w cenie 77 zł.

Przegląd „7xJarmusch” to projekt Gutek Film, dzięki któremu aż 7 wczesnych filmów Jima Jarmuscha powróci do polskich kin po blisko 20 latach. W ramach przeglądu „7xJarmusch” w Kinie Kosmos będzie można zobaczyć:

„Nieustające wakacje” (1980) – 6 grudnia, godz. 18.30 „Inaczej niż w raju” (1984) – 7 grudnia, godz. 18.30 „Poza prawem” (1986) – 8 grudnia, godz. 18.30 „Mystery Train” (1989) – 9 grudnia, godz. 20.00 „Noc na ziemi” (1991) – 10 grudnia, godz. 20.00 „Truposz” (1995) – 11 grudnia, godz. 20.00 „Kawa i papierosy” (2003) – 12 grudnia, godz. 20.00

Pokaz filmu „Poza prawem” odbędzie się w ramach 136. spotkania Klubu Filmowego Ambasada. Przed seansem prelekcję wygłosi Aleksandra Krajewska – absolwentka kultury mediów na Uniwersytecie Śląskim, laureatka IX edycji konkursu krytyczno-filmowego „Powiększenie”, stała współpracowniczka portalu Filmweb.

Doskonałym uzupełnieniem ekranowego spotkania z twórczością Jarmuscha będzie wystawa polskich plakatów do filmów amerykańskiego reżysera. Od 1 do 12 grudnia w Galerii przed seansem w Kinie Kosmos można oglądać plakaty zarówno do klasycznych już filmów Jarmuscha – jak „Noc na ziemi” czy „Poza prawem”, jak również do nowszych produkcji: „Tylko kochankowie przeżyją” i „Truposze nie umierają”, a także nowozaprojektowane plakaty do filmów „Truposz” i „Kawa i papierosy”, których autorem jest wybitny grafik Andrzej Klimowski, twórca plakatów do najstarszych filmów reżysera (1980-1991). Plakaty prezentowane na wystawie pochodzą ze zbiorów Filmoteki Śląskiej. Dla tych, którzy chcieliby mieć u siebie – podobnie jak Jim Jarmusch w swoim biurze – jeden z polskich plakatów zaprojektowanych przez Andrzeja Klimowskiego – Gutek Film przygotował limitowaną edycję plakatów do nabycia na stronie dystrybutora.

Od 6 grudnia w kasie Kina Kosmos dostępna będzie także książka Tomasza Rabsztyna „W Koloseum. O Tomie Waitsie”. Biografia artysty, przyjaciela Jarmuscha i kompozytora muzyki do jego filmów, który wielokrotnie pojawia się w filmach Jarmuscha jako aktor, to pozycja obowiązkowa dla każdego fana twórcy „Truposza”.

Bilety na pojedyncze seanse w cenie: 16 zł (normalny) i 13 zł (ulgowy i Karta Kaśka) oraz karnet na cały przegląd w cenie 77 zł dostępne są w kasie kina i na Filmowa.net

Widzowie, którzy zakupili wcześniej pojedyncze bilety, a chcieliby skorzystać z karnetów mogą zwrócić bilety w kasie kina: osobiście lub on-line (tylko zakupione on-line, wysyłając maila na kasa@kosmos.katowice.pl ).

Od 17 do 23 grudnia przegląd „7xJarmusch” będzie również prezentowany w żywieckim Kinie Janosik. Bilety na pojedyncze seanse dostępne w kasie kina i na Filmowa.net, do nabycia również karnet na całość wydarzenia w cenie 77 zł.

Zobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz także
|