Regulamin i procedury bezpieczeństwa w kinach

Drodzy Widzowie,

od 12 lutego 2021 roku nasze kina: Kosmos, Światowid i Rialto w Katowicach, Janosik w Żywcu i Bałtyk w Raciborzu są dla was ponownie otwarte.

Abyście mogli czuć się u nas bezpiecznie, nasi pracownicy na bieżąco dbają o utrzymanie kin w czystości: regularnie dezynfekujemy klamki, poręcze, blaty, terminale płatnicze, toalety oraz sale kinowe. Obsługa kin pracuje w maseczkach lub przyłbicach, a przy stanowiskach kasowych, jeśli nie były zabezpieczone szybą, zamontowaliśmy pleksi.

Gorąco zachęcamy, by bilety na seanse kupować on-line za pośrednictwem strony Filmowa.net. Jeśli nie macie takiej możliwości i zdecydujecie się na zakup w kinie – prosimy: wybierzcie płatność kartą zamiast gotówką.

Wszyscy chcemy, aby wizyty w kinie były nie tylko przyjemne, ale przede wszystkim bezpieczne dla nas wszystkich. Dlatego przypominamy Wam i prosimy o przestrzeganie kilku podstawowych zasad, jakie będą przez najbliższy czas obowiązywać w naszych kinach:

  • po wejściu do kina oraz przed wejściem na salę kinową dezynfekujemy dłonie: środki do dezynfekcji będą dostępne w wyznaczonych miejscach,
  • na terenie kina – w tym na sali kinowej – zasłaniamy nos i usta: maseczką lub przyłbicą,
  • w kolejkach – do kasy, na salę kinową, do toalety oraz przy wyjściu z kina – zachowujemy przepisowy odstęp 1,5 metra,
  • sale kinowe będą zapełnione maksymalnie do połowy, dlatego:
  • na sali kinowej zajmujemy miejsca wskazane przez obsługę kina: z zachowaniem zasady naprzemienności rzędów (układ miejsc w tzw. szachownicę) i z zachowaniem odstępu między widzami,
  • jeśli mieszkacie razem, możecie oczywiście usiąść obok siebie.

W trosce o zdrowie uczestników seansów będziemy prosić Was o wypełnienie i przekazanie nam przy wejściu na salę kinową oświadczenia dotyczącego aktualnego stanu zdrowia zawierającego Wasze dane kontaktowe (imię, nazwisko, telefon kontaktowy i/lub adres e-mail).

Zbieranie danych jest rekomendowane, by ułatwić służbom sanitarnym dochodzenie epidemiologiczne w przypadku wykrycia, że osoba zakażona brała udział w danym wydarzeniu.

Formularz oświadczenia uczestnika wydarzenia w związku ze stanem epidemii COVID-19 do pobrania TUTAJ, lub ośwadczenie rodzica opiekuna prawnego uczestnika wydarzenia w związku ze stanem epidemii COVID-19 a dla grup – TUTAJ. Najlepiej wypełnić go przed przyjściem do kina, ale jeśli nie będziecie mieć takiej możliwości – formularz będzie dostępny w kasie.

Osoby, które zakupiły bilet on-line otrzymały formularz dołączony do biletu.

Co ważne – w przypadku osób niepełnoletnich oświadczenie podpisuje rodzic lub opiekun prawny.

Dziękujemy za zrozumienie.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad funkcjonowania kin Instytucji Filmowej Silesia Film w czasie zagrożenia epidemicznego są dostępne w regulaminie uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych w Instytucji Filmowej Silesia-Film.

Zakup biletu na seans jest równoznaczny z akceptacją Regulaminu.

REGULAMIN UCZESTNICTWA W WYDARZENIACH ORGANIZOWANYCH W INSTYTUCJI FILMOWEJ SILESIA FILMpobierz tutaj (PDF 396KB)

OŚWIADCZENIE UCZESTNIKA WYDARZENIA W ZWIĄZKU ZE STANEM EPIDEMII COVID-19 – pobierz tutaj (PDF 131KB)

OŚWIADCZENIE RODZICA OPIEKUNA PRAWNEGO UCZESTNIKA WYDARZENIA W ZWIĄZKU ZE STANEM EPIDEMII COVID-19 – pobierz tutaj (PDF 132KB)