Bez kategorii
3/7/2022

Wszystko, czego potrzebujesz, to…. MIŁOŚĆ. Silesia Film zaprasza na szósty odcinek podcastu DZIECI CZUJĄ KINO

Opis odcinka

Słuchając podcastów DZIECI CZUJĄ KINO poznaliście przeróżne emocje: te miłe i dobre: radość, wdzięczność,  ale też te nie do końca przyjemne, jak smutek czy gniew. Albo takie, które czasem wprawiają nas w zakłopotanie, jak nieśmiałość. Dziś pora na uczucie, które łączy w sobie wszystkie inne i o wiele więcej; nadaje życiu kolory, a świat czyni lepszym miejscem do życia. Zapraszamy na odcinek o MIŁOŚCI, o której opowie i którą wyśpiewa – razem ze swoimi dziecięcymi pomocnikami – Asi Mina. Do posłuchania od piątku, 4 września.

Miłość to cały kosmos emocji. Porozumienie bez słów i słowa, które znaczą więcej niż mówią. Bezinteresowne gesty. Miłość to życie, którego rytm – jak cichy bębenek – wybijają uderzenia serca ukochanej osoby. Miłością można obdarzać – ludzi, zwierzęta, miejsca, cały świat. Pisać o niej piosenki, kręcić filmy, pisać książki i wiersze. Albo po prostu ją wyrażać i  się nią dzielić. Jak to robić? Jak zrobili to inni – na przykład brytyjski zespół muzyczny The Beatles, który stworzył chyba najbardziej znaną piosenkę o miłości, albo bohaterowie waszych ulubionych filmów? Tego dowiecie się w najnowszym odcinku podcastu DZIECI CZUJĄ KINO, na który zapraszamy was razem z artystką i edukatorką muzyczną Asi Miną.

Szósty odcinek podcastu DZIECI CZUJĄ KINO od piątku, 4 września jak zwykle na  SpotifyApple PodcastsGoogle Podcasts i na YouTube. Linki znajdziecie też na stronie Instytucji Filmowej Silesia Film.

DZIECI CZUJĄ KINO to wspaniała przygoda pobudzająca wyobraźnię i pozwalająca lepiej zrozumieć kino. Siedem odcinków to siedem różnych emocji opisanych za pomocą autorskich aranżacji muzycznych, przykładów filmowych oraz ćwiczeń muzyczno-ruchowych, które dla dzieci przygotują artystki Asi Mina oraz Miłka Majczyno. Dzięki swojej nowatorskiej formie, w której świat filmowej wyobraźni łączy się z językiem dźwięków i emocji, podcast DZIECI CZUJĄ KINO będzie świetnym narzędziem arteterapeutycznym: otwiera i uwrażliwia na otaczający świat i pozwala najmłodszym lepiej zrozumieć emocje, jednocześnie zachęcając ich do własnej ekspresji i kreatywności.

Każdy odcinek trwa około 10 minut i dotyczy innej emocji: radości, miłości, smutku, gniewu, nieśmiałości, wdzięczności, wzruszenia. Do tej pory w pięciu opublikowanych odcinkach dzieci mogły posłuchać o tym, czym są i jak mogą brzmieć RADOŚĆ, SMUTEK i NIEŚMIAŁOŚĆ, WDZIĘCZNOŚĆ i GNIEW, o których opowiadały Miłka Majczyno i Asi Mina.

Do słuchania podcastu DZIECI CZUJĄ KINO zapraszamy przede wszystkim dzieci w wieku od 5 do 8 lat, ale także ich starsze rodzeństwo, rodziców czy dziadków, którzy chcą towarzyszyć dzieciom w tej muzyczno-filmowej przygodzie.

Zapraszamy!

DZIECI CZUJĄ KINO – nowe odcinki od 26 czerwca co dwa tygodnie do posłuchania na SpotifyApple PodcastsGoogle Podcasts i na YouTube.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci

Patroni medialni:
Silesia Dzieci | Ładne Bebe | Radio Katowice | Dwa Kwadranse

Patron projektu:
Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach

PodcastyPodcastyPodcastyPodcastyPodcastyPodcastyPodcastyPodcastyPodcastyPodcastyPodcastyPodcastyPodcastyPodcastyPodcastyPodcastyPodcastyPodcastyPodcastyPodcasty
|