Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego
Partnerzy
SILESIA FILM

Śląski Fundusz Filmowy

Śląski Fundusz Filmowy powstał w 2008 roku jako jeden z pierwszych regionalnych funduszy filmowych w Polsce. To doskonałe narzędzie w rękach producentów i twórców, którzy szukają sposobu na finansowanie swoich projektów. Każdego roku, dzięki naszym wkładom koproducenckim, powstaje w regionie kilkanaście filmów – pełnych metraży, filmów krótkich, dokumentów i animacji, które poprzez swój temat lub po prostu dzięki miejscu realizacji, związane są z województwem śląskim.

O dofinansowanie ze środków ŚFF mogą ubiegać się projekty, które są powiązane z województwem śląskim tematycznie lub poprzez miejsce realizacji. Instytucja Filmowa Silesia Film, udzielając wsparcia, staje się koproducentem z wkładem finansowym, a środki uzyskane z koprodukcji zasilają Fundusz, który dzięki temu w kolejnych latach może się powiększać.

Celem naszej działalności nie jest wyłącznie finansowanie produkcji. Każdy współprodukowany przez nas film oznacza też pracę dla związanych z naszym regionem przedsiębiorców – nie tylko ludzi kina, ale także usługodawców, aktorów, statystów.

Staramy się koprodukować filmy jak najlepsze, doceniamy kino artystyczne i autorskie. Od chwili ogłoszenia przez nas pierwszego konkursu przyczyniliśmy się do powstania ponad 60 filmów. Wśród naszych koprodukcji są m.in. „Jesteś Bogiem” Leszka Dawida, „Kongres” Ariego Folmana, „Chce się żyć” i „Jestem mordercą” Macieja Pieprzycy, „Demon” Marcina Wrony, „Wspomnienie lata” Adama Guzińskiego, dokument „Gruba” Marii Zmarz-Koczanowicz, „Dolina Bogów” Lecha Majewskiego, a także nominowana do trzech Oscarów „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego czy najnowszy film Agnieszki Holland „Obywatel Jones”, który swoją światową premierę miał na festiwalu w Berlinie w lutym 2019 roku. Aż cztery filmy, których produkcja została wsparta ze środków ŚFF znalazły się w Konkursie Głównym 44 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, który rozpocznie się 16 września. Są to: “Obywatel Jones” Agnieszki Holland, “Dolina Bogów” Lecha Majewskiego, “Interior” Marka Lechkiego i “Ikar. Legenda Mietka Kosza” Macieja Pieprzycy.

WYNIKI KONKURSU 2019 NA DOFINANSOWANIE ZE ŚRODKÓW ŚLĄSKIEGO FUNDUSZU FILMOWEGO

KONKURS 2019

WYNIKI KONKURSU 2018 NA DOFINANSOWANIE ZE ŚRODKÓW ŚLĄSKIEGO FUNDUSZU FILMOWEGO

Formularz wniosku, regulamin funduszu oraz istotne warunki umowy koprodukcyjnej umieszczone są na stronach www.silesiafilmcommission.pl

Kontakt:

Patrycja Młynarczyk | K. 698 353 147 | @ p.mlynarczyk@silesiafilm.com oraz

Monika Domin-Podgórska | K. 662 300 891 | @. m.podgorska@silesiafilm.com

Dotychczas dofinansowane filmy sff_dofinansowania.pdf Księga znaku dla logo ŚFF silesian-film-fund.rar

Dotychczas dofinansowane filmy
Księga znaku dla logo ŚFF
SILESIA FILM