Series 2
3/7/2022

Angry accordion!

Description

Pogoda w naszym sercu bywa równie zmienna jak ta na niebie. Czasem zdarzają nam się krótkie wyładowania, pioruny i grzmoty. Co zrobić z energią, jaka nas dopada, gdy jesteśmy źli? Jak brzmi złość i czy złoszczą się tylko źli bohaterowie filmowi? Miłka Majczyno po raz kolejny odpowiada na trudne pytania: jak zaobserwować u siebie gniew, oswoić go i jak twórczo wykorzystać moc złości. Zapraszamy Was do wytupania i wystukania swojego gniewu wspólnie z Miłką Majczyno!

Na te wszystkie pytania w kolejnej odsłonie podcastu DZIECI CZUJĄ KINO odpowiada Miłka Majczyno a Instytucja Filmowa Silesia Film zaprasza do osłuchania tej opowieści w nowym odcinku naszego edukacyjnego podcastu!

Trudne sytuacje dopadają każdego z nas. Codziennie buzują w nas różne emocje. Warto zatem wiedzieć jak je nazywać i jak radzić sobie z tymi mniej przyjemnymi uczuciami. W piątym odcinku podcastu DZIECI CZUJĄ KINO Miłka Majczyno i wściekły akordeon pokażą wam, jak radzić sobie ze złością, by gniew nie zjadł nas od środka.
Na piąty odcinek podcastu DZIECI CZUJĄ KINO – tym razem o GNIEWIE – zapraszamy już dziś, 21 sierpnia. Znajdziecie nas jak zwykle na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts i na YouTube, a także na stronie Instytucji Filmowej Silesia Film w zakładce SILESIA FILM PODCAST.

DZIECI CZUJĄ KINO to wspaniała przygoda pobudzająca wyobraźnię i pozwalająca lepiej zrozumieć kino. Siedem odcinków to siedem różnych emocji opisanych za pomocą autorskich aranżacji muzycznych, przykładów filmowych oraz ćwiczeń muzyczno-ruchowych, które dla dzieci przygotują artystki Asi Mina oraz Miłka Majczyno. Dzięki swojej nowatorskiej formie, w której świat filmowej wyobraźni łączy się z językiem dźwięków i emocji, podcast DZIECI CZUJĄ KINO będzie świetnym narzędziem arteterapeutycznym: otwiera i uwrażliwia na otaczający świat i pozwala najmłodszym lepiej zrozumieć emocje, jednocześnie zachęcając ich do własnej ekspresji i kreatywności.

Każdy odcinek trwa około 10 minut i dotyczy innej emocji: miłości, smutku, gniewu, nieśmiałości, wdzięczności, wzruszenia. Do tej pory w trzech opublikowanych odcinkach dzieci mogły posłuchać o tym, czym są i jak mogą brzmieć RADOŚĆ, SMUTEK, NIEŚMIAŁOŚĆ i WDZIĘCZNOŚĆ, o których opowiadały Miłka Majczyno i Asi Mina.

Do słuchania podcastu DZIECI CZUJĄ KINO zapraszamy przede wszystkim dzieci w wieku od 5 do 8 lat, ale także ich starsze rodzeństwo, rodziców czy dziadków, którzy chcą towarzyszyć dzieciom w tej muzyczno-filmowej przygodzie.
Zapraszamy!

DZIECI CZUJĄ KINO – nowe odcinki od 26 czerwca co dwa tygodnie do posłuchania na SpotifyApple PodcastsGoogle Podcasts i na YouTube.
Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci
Patroni medialni:
Silesia Dzieci | Ładne Bebe | Radio Katowice | Dwa Kwadranse
Patron projektu:
Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach

PodcastsPodcastsPodcastsPodcastsPodcastsPodcastsPodcastsPodcastsPodcastsPodcastsPodcastsPodcastsPodcastsPodcastsPodcastsPodcastsPodcastsPodcastsPodcastsPodcasts
|