• Nic, co wiąże się z filmem, nie jest nam obce!

  Chuchamy i dmuchamy na celuloidowe taśmy – nawilżamy, czyścimy, konserwujemy. Gromadzimy, odkurzamy i nadajemy nowe życie perłom światowej, polskiej i śląskiej kinematografii.

  Chronimy dziedzictwo filmowe
 • Poszukujesz kina, które polubisz?

  Poznaj Rialto, Światowida, Kosmos, Janosika i Bałtyk. W każdym spotkasz otwartych i sympatycznych ludzi – to oni dobierają repertuar, który nie nudzi… i nie rozpieszcza! W naszych kinach się myśli!-)

  No i ten klimat…!

  Prowadzimy kina artystyczne
 • Pomagamy filmowcom!

  Stawiasz na jakość (a nie „jakoś”)? Zatem istnieje duża szansa, że się dogadamy. Aplikuj po finanse do Śląskiego Funduszu Filmowego, albo skontaktuj się z Silesia Film Commission – posiadamy najlepsze kontakty!

  Wspieramy produkcję filmową
Chronimy dziedzictwo filmowe
Prowadzimy kina artystyczne
Wspieramy produkcję filmową
Video
Mapa
Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego
SILESIA FILM
Partnerzy

Strona główna

19 października 2020 / Inne , Kino Światowid , KINO WRAŻLIWE

KINO WRAŻLIWE. Katowicki Światowid z udogodnieniami dla widzów

Seanse z audiodeskrypcją, pętla indukcyjna dla osób słabosłyszących, kino przyjazne sensorycznie dla maluchów, współpraca z fundacją Siódmy Zmysł, a od niedawna – miejsca dedykowane widzom poruszającym się na wózkach. Katowickie Kino Światowid – w ramach realizacji idei KINA WRAŻLIWEGO – od blisko roku wprowadza kolejne udogodnienia dla widzów ze szczególnymi potrzebami, by jak największa ilość kinomanów mogła w pełni korzystać z jego oferty repertuarowej i dostępu do najlepszych światowych premier filmowych. Aktualnie – do 23 października w ramach KINA WRAŻLIWEGO Kino Światowid pokazuje film „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących.
9 października 2020 / Komunikaty

JESTEŚMY WCIĄŻ OTWARCI DLA WAS

Od soboty, 10 października, zgodnie z wytycznymi wprowadzonymi przez polski rząd, cały kraj znajdzie się w tzw. strefie żółtej. Mimo ograniczenia liczby miejsc dostępnych w naszych kinach: Kosmos, Światowid i Rialto w Katowicach, Bałtyk w Raciborzu i Janosik w Żywcu do 25% - jesteśmy wciąż otwarci i zapewniamy, że na ten moment żaden z seansów nie zostanie odwołany. Zapraszamy i przypominamy o konieczności dezynfekcji rąk, zachowania dystansu oraz zasłaniania nosa i ust podczas wizyty w kinie. Dbajmy o wspólne bezpieczeństwo.
9 października 2020 / Wydarzenia , Inne

SILESIA FILM x ASP w KATOWICACH. Wystawa studenckich projektów w Kinie Kosmos

Od piątku, 9 października, w Galerii przed Seansem w katowickim Kinie Kosmos można oglądać nietypową wystawę projektów studentów katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. Nietypową, bo tematem, który realizowali młodzi twórcy było stworzenie uniwersalnych, dizajnerskich i funkcjonalnych obiektów ekspozycyjnych na materiały promocyjne naszych kin. Spośród wszystkich projektów wybraliśmy jeden, który mamy nadzieję, już niebawem zostanie zrealizowany.
6 października 2020 / Wydarzenia

Tu pracuje wyobraźnia. Nowy filmowy projekt na Śląsku

Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego oraz Instytucja Filmowa Silesia Film łączą siły w nowym projekcie. Już niedługo na ekranach kin studyjnych w Katowicach, Żywcu i Raciborzu zobaczymy krótkie metraże studentów śląskiej Filmówki. Nowy cykl SZKOŁA WYOBRAŹNI rusza w drugiej połowie października.
29 września 2020 / #transatlantykfestival , festiwal , Wydarzenia

Goście, goście. Transatlantyk Festival zaprasza na spotkania z twórcami kina

W czwartek, 1 października rusza 10. Transatlantyk Festival. Wydarzenie po raz pierwszy gości w Województwie Śląskim, a najciekawsze światowe filmy będzie można oglądać w katowickich Kinach Światowid i Rialto oraz na platformie MOJEeKINO.pl. Ponadto – wydarzenia muzyczne, debaty, wykłady, warsztaty dla małych i dużych. Niewątpliwie jedną z najciekawszych atrakcji Festiwalu będą spotkania z twórcami światowego kina, które – dzięki hybrydowej formule wydarzenia – odbywać się będą zarówno stacjonarnie, w kinach, jak i online, na platformie MOJEeKINO.pl.
Silesia film Podcast
SILESIA FILM
Partnerzy
Newsletter