Na zdjęciu na niebieskim tle górna część kobiecej twarzy odwrócona do góry nogami.

20. MDAG W MAJU W KATOWICACH! KARNETY JUŻ W SPRZEDAŻY

Międzynarodowy Festiwal Millennium Docs Against Gravity po raz piąty w Katowicach. Na miłośników kina dokumentalnego czeka 40 najciekawszych tytułów z całego świata, 10 dni festiwalowych emocji, spotkania, rozmowy, wydarzenia specjalne. Tegoroczna śląska edycja jubileuszowego 20. MDAG odbędzie się od 12 do 21 maja w Kinie Światowid w Katowicach. Karnety już w sprzedaży!

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, kinem festiwalowym śląskiej edycji MDAG będzie katowicki Światowid, gdzie odbywać się będzie większość seansów oraz spotkań i wydarzeń. Na wybrane wydarzenia tematyczne i pokazy specjalne zaprosimy do pozostałych katowickich kin Silesia Film: Kina Kosmos i Kinoteatru Rialto. Pokazom najlepszych filmów dokumentalnych będą tradycyjnie towarzyszyły spotkania z twórcami i bohaterami, debaty wokół ważnych tematów zaprezentowanych na ekranie i wydarzenia specjalne. To doskonała okazja, żeby zobaczyć premierowo na Śląsku najnowsze osiągnięcia kina dokumentalnego z całego świata.

Tematyka społeczna, ekologia, filmy o architekturze, sztuce i wielkich osobowościach kina; spojrzenia na różnorodne kultury i style życia; aktualne wydarzenia, globalne zjawiska i intymne portrety. Dzięki festiwalowi MDAG od 20 lat na dużym ekranie możemy oglądać świat w jego najciekawszych, najpiękniejszych, ale i najtrudniejszych odsłonach. Od 5 lat, za sprawą współpracy Instytucji Filmowej Silesia Film i MDAG, również śląska publiczność może uczestniczyć w najważniejszym w Polsce i jednym z największych na świecie święcie kina dokumentalnego.

Z roku na rok śląska odsłona festiwalu cieszy się coraz większym zainteresowaniem naszej publiczności. Dotychczasowe cztery śląskie edycje zgromadziły przed ekranami kin IF Silesia Film prawie 12000 widzów, z czego ostatnia – blisko 4000. Cieszymy się, że kino dokumentalne, fascynujące, często niełatwe, choć zawsze niezwykle interesujące i dające wgląd w to, co na co dzień nie jest nam dostępne, to coś, co lokalna publiczność ceni, na co czeka i czego potrzebuje. – mówią organizatorzy.

Karnety na śląską edycją 20. MDAG w Katowicach w cenie 150 zł dostępne są w kasie Kina Światowid, na swiatowid.katowice.pl oraz filmowa.net

Zapraszamy!

Millennium Docs Against Gravity to największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce i jeden z największych na świecie. Jest to jedyny festiwal filmowy w Europie, który odbywa się jednocześnie w ośmiu różnych miastach (Warszawa, Gdynia, Wrocław, Lublin, Bydgoszcz, Katowice, Poznań i od 2022 roku także Łódź). W 2009 roku festiwal otrzymał prestiżową nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej za „najważniejsze międzynarodowe wydarzenie filmowe” w Polsce. Festiwal został ponownie nominowany w tej samej kategorii w 2013 roku. W 2019 roku MDAG znalazł się na liście 25 Najbardziej Cool Festiwali Filmowych na Świecie według „MovieMaker Magazine”. W 2022 roku Europejska Akademia Filmowa włączyła Millennium Docs Against Gravity w poczet najważniejszych europejskich festiwali filmowych, co daje mu możliwość kwalifikowania filmów do Europejskiej Nagrody Filmowej. Dzięki temu filmy pokazywane i nagradzane na festiwalu MDAG będą miały możliwość rywalizować o EFA.

Millennium Docs Against Gravity jest współzałożycielem i członkiem sieci Doc Alliance, która skupia siedem kluczowych europejskich festiwali filmów dokumentalnych: CPH: DOX Copenhagen, DOK Leipzig, IDFF Jihlava, FID Marsylia, Visions du Réel Nyon, Doclisboa i Millennium Docs Against Gravity.

20. edycja Millennium Docs Against Gravity odbędzie się w dniach 12 – 21 maja w kinach oraz 23 maja – 4 czerwca online na mdag.pl.

Zobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz także
|