Kino bez barierKino bez barierKino bez barierKino bez barierKino bez barierKino bez barierKino bez barierKino bez barierKino bez barierKino bez barierKino bez barierKino bez barierKino bez barierKino bez barierKino bez barierKino bez barierKino bez barierKino bez barierKino bez barierKino bez barier

Instytucja Filmowa Silesia Film od kilku lat aktywnie działa na rzecz zwiększenia dostępności kultury, a szczególnie kultury filmowej, dla widzów z niepełnosprawnościami. Dokładamy wszelkich starań, aby wszystkie nasze kina były dostępne w obszarze cyfrowym, architektonicznym i informacyjno-komunikacyjnym.

Realizowane przez nas projekty:

KINO WRAŻLIWE

W swoich działaniach w naszych kinach staramy się w coraz większym zakresie skupić na osobach o szczególnych potrzebach.

  • W Kinie Światowid odbywają się seanse przyjazne sensorycznie,  podczas których oświetlenie w sali kinowej jest przygaszone, a dźwięk przyciszony. W kinie odbywają się seanse z aplikacją audiomovie dedykowane osobom słabowidzącym oraz seanse z tłumaczem PJM dla osób niedosłyszących. Lista dostępnych filmów umieszczana jest na stronie kina.
  • W Kinie Kosmos i Janosik organizowane są seanse dla seniorów.
  • We wszystkich kasach naszego kina zainstalowane są pętle indukcyjne.

KONFERENCJA O DOSTĘPNOŚCI

Jesteśmy organizatorem Śląskiej Konferencji o Dostępności. Głównym celem konferencji jest poszerzenie wiedzy i kompetencji na temat dostępności kultury dla osób ze szczególnymi potrzebami, a także stworzenie przestrzeni do rozmów o szansach i trudnościach wdrażania dostępności w śląskich placówkach kulturalnych.

Informacja o Instytucji Filmowej Silesia Film w języku migowym PJM.