Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego
Partnerzy

Kino wrażliwe

Seanse z audiodeskrypcją, pętla indukcyjna dla osób słabosłyszących, kino przyjazne sensorycznie dla maluchów, współpraca z fundacją Siódmy Zmysł, miejsca dedykowane widzom poruszającym się na wózkach. Nasze katowickie Kino Światowid – w ramach realizacji idei KINA WRAŻLIWEGO wprowadza kolejne udogodnienia dla widzów ze szczególnymi potrzebami, by jak największa ilość kinomanów mogła w pełni korzystać z jego oferty repertuarowej i dostępu do najlepszych światowych premier filmowych.

Pomysł KINA WRAŻLIWEGO zrodził się w 2019 roku i był wspólną inicjatywą nowej wówczas dyrektor Instytucji Filmowej Silesia Film Ewy Sadkowskiej i kierownictwa Kina Światowid. Jesienią 2019 roku przyjaznymi sensorycznie pokazami bajek dla dzieci i seansami z audiodeskrypcją filmu „Ikar. Legenda Mietka Kosza”, Kino Światowid zainaugurowało projekt kina, które jest otwarte na każdego widza i w swojej ofercie stara się uwzględnić jego szczególne potrzeby i indywidualne uwarunkowania.

– Zależy nam, aby kino było dostępne dla wszystkich widzów, również tych ze szczególnymi potrzebami i by nic nie ograniczało miłośników kina w korzystaniu z dobrodziejstw X Muzy. Dlatego podczas seansów w ramach cyklu KINO WRAŻLIWE będziemy dostosowywać przestrzeń Kina Światowid, warunki panujące w sali oraz parametry samej projekcji do możliwości i preferencji odbiorczych widzów, którym dany pokaz będzie dedykowany. – mówi Beata Głubisz, kierowniczka Kina Światowid.

Podczas seansów dostosowujemy przestrzeń Kina Światowid, warunki panujące w sali oraz parametry samej projekcji do możliwości i preferencji odbiorczych widzów, którym dany pokaz będzie dedykowany.

Pętla indukcyjna:

Kino Światowid to kino z zainstalowaną pętlą indukcyjną dla osób słabosłyszących! Aby korzystać z pętli indukcyjnych, przełącz aparat słuchowy na program cewki „t

Audiomovie:

Pokazy z zastosowaniem aplikacji audiomovie umożliwiającej odbiór audiodeskrypcji. Audiomovie to aplikacja na smartfony, która odtwarza i synchronizuje z filmem dodatkowe ścieżki dźwiękowe.

Silesia film Podcast
Newsletter