Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego
SILESIA FILM

Aktualności

Dofinansowanie PISF dla naszych kin

Wspaniała wiadomość! Wszystkie nasze kina studyjne otrzymały dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w ramach programu „Wsparcie promocji polskiego filmu”!
2 kwietnia 2021 / Inne

Spokojnych Świąt

Bliskości mimo oddalenia, wytrwałości w nadziei i wiary, że dobrzy bohaterowie zawsze zwyciężają życzy Instytucja Filmowa Silesia Film w Katowicach
1 kwietnia 2021 / Podcast , Rozmowy o kinie

Samotność długodystansowca. Mariusz Wilczyński w najnowszym odcinku naszego podcastu ROZMOWY O KINIE

Absolutnie fascynująca, pełna anegdot rozmowa, w której Mariusz Wilczyński, twórca animacji „Zabij to i wyjedź z tego miasta” opowiada Jerzemu Armacie i widzom katowickiego Kina Światowid o pracy nad swoim ostatnim filmem: rysowaniu pamięci, odczarowywaniu starości, mijającym czasie i magii kina. Zapraszamy na kolejny odcinek naszego podcastu ROZMOWY O KINIE i ostrzegamy: nie można przestać słuchać.
26 marca 2021 / Konkurs , Wydarzenia , SFC

Startuje druga edycja plebiscytu ŚLĄSKA LOKACJA FILMOWA

Plan filmowy w twoim mieście? Najlepsze aktorki i aktorzy, świetni reżyserzy, porywające historie… tuż za rogiem znajomej kamienicy? Plenery, budynki, miejsca wprost stworzone do tego, by zabłysnąć na dużym ekranie? Instytucja Filmowa Silesia Film oraz Silesia Film Commission po raz drugi zapraszają wszystkie miasta Górnego Śląska oraz wszystkie filmowo ciekawe miejsca i obiekty znajdujące się na terenie województwa śląskiego do udziału w plebiscycie ŚLĄSKA LOKACJA FILMOWA.
17 marca 2021 / Komunikaty

KINA ZNÓW ZAMKNIĘTE

Drodzy widzowie, w związku z wytycznymi rządu kina prowadzone przez Instytucję Filmową Silesia Film: Kino Kosmos, Kino Światowid, Kinoteatr Rialto w Katowicach oraz Kino Bałtyk w Raciborzu i w Kino Janosik w Żywcu będą zamknięte od najbliższej soboty, 20 marca.
SILESIA FILM
Newsletter