Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego
SILESIA FILM

Aktualności

Tajemnice przyszłości w Kinie Kosmos. Warsztaty i pokazy filmowe dla młodych widzów

Wyprawa do tajemniczego ogrodu, projektowanie przyszłości i pełna emocji podróż na grzbiecie Falkora – dla dużych i małych miłośników fantasy. Pokazy filmowe, warsztaty, ciekawe rozmowy. W sierpniu, w ramach cyklu FILM I MIASTO VOL.3 Instytucja Filmowa Silesia Film i katowicki SARP zapraszają dzieci i ich opiekunów na dwa wydarzenia w katowickim Kinie Kosmos: seans filmu „Tajemniczy ogród” i warsztaty „Miasto-ogród przyszłości” oraz „FutureLand – rozmowa o przyszłości”, w ramach którego zobaczymy film „Niekończąca się opowieść” i porozmawiamy o wizjach przyszłości z dziennikarzem Edwinem Bendykiem.

TAURON SAMOCHODOWE KINO STUDYJNE. POKAZY W NAJBLIŻSZY WEEKEND

Już w najbliższy piątek i sobotę kolejne pokazy w ramach tegorocznej edycji TAURON SAMOCHODOWE KINO STUDYJNE. Tym razem na parkingu przy Stadionie Śląskim zobaczymy błyskotliwą i wzruszającą „Zwyczajną dziewczynę” i wakacyjną francuską komedię „Ibiza”. Start projekcji o 21.30. Zapraszają Instytucja Filmowa Silesia Film, Stadion Śląski i Tauron Polska Energia S.A.
21 lipca 2021 / Filmoteka Śląska , Wydarzenia

PRZESZŁOŚĆ W NAJLEPSZYM UJĘCIU. Zbiory Filmoteki Śląskiej już w sieci!

Unikatowe slajdy reklamowe z nieistniejącego już kina „Rondo” w katowickim Spodku, oryginalne projekty kostiumów filmowych autorstwa wybitnej, pochodzącej z Chorzowa kostiumografki Barbary Ptak czy budzące wspomnienia filmowe obrazy Katowic sprzed pół wieku. To tylko część niezwykłych zbiorów Filmoteki Śląskiej w Katowicach, które teraz można oglądać w sieci. Właśnie ruszyła strona internetowa Filmoteki Śląskiej zrealizowana w ramach projektu Śląskie Digitarium.
9 lipca 2021 / FILM I MIASTO , Kino Kosmos

“ALTERNATYWY 4” NA KATOWICKIEJ KOSZUTCE

Najlepsi polscy aktorzy i aktorki w swoich niezapomnianych rolach, kultowe dialogi, bezbłędne diagnozy społeczno-obyczajowe i mnóstwo inteligentnego humoru z nutą nostalgii. W ramach cyklu FILM I MIASTO Silesia Film, Kino Kosmos i katowicki SARP zapraszają na 5-godzinny maraton z kultowym serialem Stanisława Barei. Start w piątek, 16 lipca o 19.00. W programie wydarzenia konkurs z nagrodami, a w kinowej kawiarni w plenerze – tematyczna strefa gastro.
7 lipca 2021 / SFC , Konkurs , Śląska Lokacja Filmowa

Śląską Lokacją Filmową 2021 zostaje Wielki Piec Huty Pokój w Rudzie Śląskiej!

30 czerwca zakończyło się głosowanie w Plebiscycie na Śląską Lokację Filmową 2021 roku. Zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu został Wielki Piec Huty Pokój w Rudzie Śląskiej, który otrzymał aż 50 procent wszystkich głosów. Gratulujemy!
SILESIA FILM
Newsletter