Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego
SILESIA FILM

Aktualności

18 listopada 2021 / Kino Światowid , Kino Kosmos , Kinoteatr Rialto

ROK 2022 W NASZYCH KATOWICKICH KINACH

Jacek Rokosz opowiadający w Kinie Kosmos o kultowej „Nocy żywych trupów”, listopadowy pokaz specjalny najnowszego filmu Wesa Andersona z dyskusją po angielsku w Kinie Światowid i grudniowe filmowe spotkanie z szachowymi mistrzyniami w Kinoteatrze Rialto – to wydarzenia zapowiadające nowości programowe katowickich kin Instytucji Filmowej Silesia Film na 2022 rok. Czego mogą spodziewać się widzowie kin studyjnych w Katowicach w przyszłym roku? Obok znanych i lubianych cykli filmowych znajdzie się dużo ciekawych nowości dla miłośników dobrego kina, inspirujących spotkań i filmowych niespodzianek.
3 listopada 2021 / Filmoteka Śląska , Kino Kosmos

ARCHIWALNY LISTOPAD. SKARBY FILMOTEKI ŚLĄSKIEJ W KINIE KOSMOS

Unikatowy film dokumentalny z 1936 roku, Olimpiada Gołębi z 1969, domowe zbiory filmowe mieszkańców Śląska i wiele innych fantastycznych archiwaliów – już w listopadzie na dużym ekranie Kina Kosmos! A wszystko to dzięki Filmotece Śląskiej – jedynemu w Polsce regionalnemu archiwum filmowemu. Zapowiada się prawdziwe święto dla miłośników filmowych perełek sprzed lat.
27 października 2021 / Kino Bałtyk , Wydarzenia

KOBIECE KRĘGI. CZUŁE ROZMOWY W RACIBORSKIM KINIE BAŁTYK

Chwila relaksu, ciekawe rozmowy, zawieranie nowych znajomości, a wszystko to w towarzystwie dobrego kina. W środę 17 listopada Kino Bałtyk w Raciborzu rozpoczyna nowy cykl spotkań skierowanych do kobiecej publiczności. Raz w miesiącu zapraszamy widzki na CZUŁE ROZMOWY warsztaty tematyczne i towarzyszący im pokaz filmu. W programie m.in. „Stalowe magnolie”, „Spencer” czy warsztaty jogi.
25 października 2021 / Filmoteka Śląska , Wydarzenia , #ratujmyfilmy

Dołącz i przynieś swój film! HOME MOVIE DAY – Święto kina domowego w listopadzie w Katowicach

Chcesz poczuć się jak gwiazda filmowa? Zobaczyć swoje filmy na dużym ekranie? A może interesują cię tajniki odnawiania starych taśm filmowych i sam posiadasz kilka w swoim domowym archiwum? Filmoteka Śląska czeka na ciebie! Do 10 listopada można przynosić tam filmy z domowych archiwów, a już dziesięć dni później obejrzeć je w kinie podczas ósmej katowickiej edycji Home Movie Day.
19 października 2021 / Kino Janosik , Festiwal Adrenalinium , Wydarzenia

FILMOWE ŚWIĘTO MIŁOŚNIKÓW GÓR. 14. Festiwal Górski Adrenalinium

Świetne filmy, fascynujące spotkania, niezwykli goście, ciekawe rozmowy, ważne tematy. Wydarzenia towarzyszące i dobra muzyka. Ale przede wszystkim mnóstwo dobrej energii w samym sercu Beskidów. W przedostatni weekend października w Żywcu odbędzie się 14. Festiwal Górski Adrenalinium. Zapraszają organizatorzy Festiwalu: Kino Janosik w Żywcu i Instytucja Filmowa Silesia Film w Katowicach.
SILESIA FILM
Newsletter