Szczyty górskie pokryte śniegiem na tle niebieskiego nieba.

KINO MOCNYCH WRAŻEń. FILMY GÓRSKIE W JANOSIKU I RIALCIE

Najbliższy weekend to wielkie święto dla miłośników gór, podróży i filmu. W dwóch kinach Instytucji Filmowej Silesia Film ruszają wydarzenia poświęcone tematyce górskiej i podróżniczej. W piątek w katowickim Kinoteatrze Rialto rozpocznie się 14. Katowicki Przegląd Filmów Górskich, a w Kinie Janosik w Żywcu – 15. edycja Festiwalu Górskiego ADRENALINIUM.

14. Katowicki Przegląd Filmów Górskich | KINOTEATR RIALTO

Katowicki Przegląd Filmów Górskich powraca po trzech latach. Trzynasta edycja była wyjątkowo pechowa – dwukrotnie odwoływana z powodu pandemii, więc postanowiliśmy ominąć ją i od razu przejść do edycji czternastej. Tegoroczny przegląd to trzy dni wypełnione filmami, spotkaniami z ludźmi gór, a wszystko to w kameralnej i przyjaznej przestrzeni Kinoteatru Rialto. W tym roku w katowickim kinie spotkamy się z Peterem Chrzanowskim – znakomitym narciarzem wysokogórskim, który opowie o swojej sportowej drodze; Moniką Witkowską, która przybliży kulisy wyprawy na K2 i Rafałem Fronią, który opowie o swoich zwycięskich zmaganiach z z Broad Peakiem. W programie filmowym znajdziemy najciekawsze filmy o tematyce górskiej z ostatnich trzech lat, m.in. „Everest – The Hard Way” (2020, reż. P. Barabáš) – Grand Prix 2021 na 26. Festiwalu Filmów Górskich w Lądku-Zdroju, „The Alpinist” (2021, reż. P. Mortimer, N. Rosen) czy „Śniła mi się połonina” (2022, reż. R. Żurakowski) – Nagroda Publiczności na 27. Festiwalu Filmów Górskich w Lądku-Zdroju.

Bilety:
Karnet na całość: 110 zł
Bilet dzienny na piątek: 35 zł
Bilet dzienny na sobotę: 50 zł
Bilet dzienny na niedzielę: 50 zł
Rezerwacja/zakup karnetów wyłącznie w kasie kina.

Więcej: rialto.katowice.pl | filmowa.net

15. Festiwal Górski ADRENALINIUM | KINO JANOSIK

Trzydniowe wydarzenie filmowo – górskie z najlepszymi filmami podróżniczymi, gośćmi, panelami eksperckimi i koncertami. W tym roku gośćmi festiwalu będą m.in. słynna podróżniczka – Elżbieta Dzikowska, reportażysta wojenny – Wojciech JagielskiJureccy, prowadzący blog „Świat naszymi oczami”, narciarz ekstremalny i paralotniarz – Peter Chrzanowski, który w piątek będzie gościem Rialta oraz członkowie beskidzkiego teamu, zdobywcy Broad Peak i K2 w 9 dni – Piotr Krzyżowski i Mariusz Hatala.

Na scenie muzycznej wystąpi Bass Astral oraz kwartet Czerwie, który stworzył muzyczne widowisko do filmowych opowieści Marka Tomalika.

W tym roku część działań została przeniesiona do specjalnego namiotu oraz w plener. W ten sposób wydarzenie wzbogacono o warsztaty dla rodzin, stoiska lokalnych rękodzielników, plogging biegowy, stoiska animacji dla dzieci prowadzone przez współpracujące z festiwalem organizacje pozarządowe, GOPR, PTTK. ADRENALINIUM to także mnóstwo pokazów filmowych – o nagrody w konkursie filmów pełnometrażowych i krótkometrażowych powalczą najlepsze filmy o tematyce górskiej, podróżniczej i odnoszące się do tytułu żywieckiego festiwalu.

15. Festiwal Górski ADRENALINIUM został objęty Honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego

Szczegółowy program i wszystkie informacje o 15. Festiwalu Górskim ADRENALINIUM znajdziecie pod adresem adrenalinium.pl

Zapraszamy!

Zobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz także
|