MIKROKOSMOS. Nowa atrakcja dla dzieci w katowickim kinie

Fascynująca podróż po świecie kina i mnóstwo filmowych atrakcji dla najmłodszych. Tak zapowiada się otwarcie MikroKosmosu – niezwykłego obiektu, który właśnie pojawił się w katowickim Kinie Kosmos. Dzięki niemu młodzi kinomani będą mogli poznawać tajemnice kinematografii, oglądać filmy, bawić się i edukować. Na pierwsze spotkanie z MikroKosmosem zapraszamy w niedzielę, 13 lutego – oczywiście do Kina Kosmos.

MikroKosmos to specjalnie zaprojektowane i wykonane dla katowickiego Kina Kosmos przez Studio Item mini kino. Jest to przestrzenny obiekt przypominający tradycyjne kino w miniaturze i dostosowany do potrzeb i możliwości młodych użytkowników. Wchodząc do zaciemnionego wnętrza, w bezpiecznej i komfortowej przestrzeni młodzi kinomani mogą oglądać filmy. Zewnętrzne ściany mini kina tworzą obszar działań edukacyjnych – każda ściana związana jest z inną formą zabaw i aktywności. Na jednej ze ścian uczestnicy mogą wcielić się w bohatera filmowego, wybierając dostępne kostiumy swoich ulubionych postaci. Na pozostałych ścianach znajdują są tablice edukacyjne, dzięki którym dzieci poznawać będą tajniki świata filmowego. MikroKosmos oferuje dzieciakom szereg atrakcji związanych z tematyką kina: jak przebieranie się w kostiumy, układanie memo zawodów filmowych, układanie magnesów z historią, poznawanie planów filmowych za pomocą magnesów, poznawanie nagród festiwalowych, oglądanie bajek.

W ramach inauguracji działania MikroKosmosu, która odbędzie się 13 lutego podczas Filmowego popołudnia dla dzieci, będzie można poznać możliwości mikro kina i wziąć udział w specjalnych animacjach: edukacyjnej podróży po zawodach filmowych, kostiumach, nagrodach i planach filmowych, zabawie z kolorową chustą czy rozmowach o zawodach filmowych. W programie również mini-seans w mikro kinie: na początek „Reksio – Reksiowa zima”. W kolejne niedziele młodzi widzowie będą mogli oglądać perypetie „Reksia kompozytora” (20 lutego) i „Reksia łyżwiarza” (27 lutego) i wziąć udział w animacjach w MikroKosmosie.

MikroKosmos będzie dostępny podczas warsztatów po Filmowych popołudniach dla dzieci. Przeznaczony jest dla kinomanów od 3 roku życia. Swoje stałe miejsce znajdzie w sali edukacyjnej przy sali Solaris, na piętrze Kina Kosmos. Będzie również towarzyszył edukatorkom kina podczas warsztatów i wydarzeń plenerowych dla dzieci.

Więcej informacji o wydarzeniach dla dzieci w Kinie Kosmos – w tym program FERII ZIMOWYCH W KOSMOSIE – na stronie Kina Kosmos w zakładce Kino Kosmos dla dzieci oraz na FB Kino Kosmos dla dzieci.

Zobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz także
|