Na zdjęciu mężczyzna w okularach trzymający kamerę filmową.

Stanisław Janicki. BENEFIS z okazji 90. urodzin

Instytucja Filmowa Silesia Film i Kinoteatr Rialto zapraszają na benefis Stanisława Janickiego.

Kino pokochał w 1939 roku po obejrzeniu „Królewny Śnieżki”. Przez ponad 30 lat miłością do X Muzy dzielił się z polskimi telewidzami jako autor i prowadzący legendarnego cyklu „W starym kinie”. Znany wszystkim propagator kina przedwojennego i telewizyjna osobowość, a nade wszystko dziennikarz, publicysta i reżyser filmowy Stanisław Janicki świętuje 11 listopada swoje 90. urodziny. Z tej okazji Instytucja Filmowa Silesia Film i Kinoteatr Rialto zapraszają na benefis Stanisława Janickiego, który odbędzie się w niedzielę, 12 listopada w Kinoteatrze Rialto w Katowicach.

Podczas spotkania w Kinoteatrze Rialto poznamy wszystkie oblicza szacownego jubilata. Stanisław Janicki opowie o swojej drodze artystycznej i zawodowej, o filmowych fascynacjach, przyjaźniach, o Andrzeju Wajdzie i o Śląsku. Zobaczymy fragmenty ważnych dla niego filmów i filmów, które sam zrealizował. Nie zabraknie oczywiście wspomnień z czasów realizacji programu „W starym kinie”, który wychował pokolenia miłośników kina w Polsce.

Wydarzeniu będzie towarzyszyć oprawa muzyczna w wykonaniu wokalistki jazzowej Marty Fedyniszyn z towarzyszeniem pianisty. Spotkanie poprowadzi Dagmara Drzazga.

12.11 | ND | 18.00 | Kinoteatr Rialto | bilety: w kasie kina i na Filmowa.net

Zobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz także
|