Na zdjęciu trzy osoby siedzące na scenie na tle ekranu kinowego.

RECYKLING-REBRANDING. NOWE LOGOTYPY KIN

Koszulki z drugiego obiegu z nowymi logotypami, zdjęcie w ulubionym kinie i inne filmowe atrakcje. Prezentujemy odświeżone logotypy Rialta, Światowida oraz Kosmosu i zapraszamy widzów, by w weekend 8-10 marca wspólnie i w stylu eko celebrować miłość do kin studyjnych.

recykling

Z początkiem marca katowickie kina: Kosmos i Światowid oraz Kinoteatr Rialto będą mogły się pochwalić nowymi logotypami. Z tej okazji Silesia Film przygotowała dla widzów i sympatyków katowickich kin studyjnych weekend pełen atrakcji – i to nie tylko filmowych. A wszystko w duchu ekologii i recyklingu: by zmian na lepsze dokonywać świadomie, z szacunkiem dla tego, co już mamy i co może dalej dobrze nam służyć w zupełnie nowej odsłonie.

Podczas trzydniowego wydarzenia (8-10 marca 2024) kolejno w Kinoteatrze Rialto (8 marca), Kinie Światowid (9 marca) i Kinie Kosmos (10 marca) będzie można kupić koszulki z nowym logotypem kina. Co warto podkreślić – wszystkie koszulki będą z drugiego obiegu: w różnych kolorach i rozmiarach. W Rialcie, w godzinach otwarcia kasy, sprzedawane będą już gotowe koszulki z naprasowanym logotypem kina. W sobotę w Światowidzie od 18.00 do 20.00 będzie można kupić koszulkę i na miejscu naprasować na nią logo kina. W niedzielne popołudnie (15.30 – 18.15) zapraszamy do Kina Kosmos, gdzie na dużych i małych miłośników kina na Koszutce będą czekać koszulki do kupienia i logotypy kina do naprasowania.

Dodatkowo – podczas wydarzenia w Kinie Światowid i w Kinie Kosmos znajdziemy fotobudkę, w której za darmo będzie można zrobić sobie zdjęcia, oczywiście najlepiej w koszulce z ulubionym kinem.

W każdym kinie zaplanowano również ciekawe wydarzenia specjalne i repertuarowe. W Kinoteatrze Rialto pokaz specjalny nominowanego do Oscara „Poprzedniego życia” z dodatkowymi atrakcjami z okazji Dnia Kobiet. W Kinie Światowid m.in. francuska komedia „Test na teściów” oraz rozbudzający zmysły „Bulion i inne namiętności”. Kino Kosmos tradycyjnie zagra i dla dzieci, i dla dorosłych widzów. W repertuarze znajdziemy cykle: Filmowe popołudnie dla dzieci oraz Rodzina w kinie, w ramach której będzie można obejrzeć walczącą o Oscara animację „Pies i robot”. Dla starszych widzów polecamy zestawy animacji nominowanych do tegorocznych Oscarów z prelekcją filmoznawczyni dr Karoliny Kostyry pt. „Kobiety i Oscary”.

llość koszulek i naprasowanek jest ograniczona. Wybrany logotyp można nanieść tylko na koszulkę z drugiego obiegu zakupioną w danym kinie.

REBRANDING

Za projekty nowych logotypów kin odpowiada katowickie Muflon Studio współpracujące m.in. z Festiwalem Filmowym Młode Horyzonty. Nowe logotypy kin nawiązują swoim designem zarówno do przeszłości, uwzględniając historię każdego z kin i ich architektoniczny charakter, jak i do nowoczesności: kierunku rozwoju oraz profilu repertuarowego.

Logotyp Kina Kosmos to nowoczesna interpretacja stylu retro, która odsyła nas do lat 60., kiedy to zaprojektowane przez Stanisława Kwaśniewicza, Mariana Skałkowskiego i Juranda Jareckiego kino na Koszutce było jednym z najoryginalniejszych architektoniczne budynków w Katowicach. Zainspirowany pierwotnym wyglądem wnętrz Kosmosu logotyp łączy w nowoczesnej formie brutalizm, futuryzm i filmową nostalgię.

Minimalistyczny i elegancki logotyp Rialta nawiązuje do klasycznej i ponadczasowej bryły powstałego na początku XX wieku kina, jego charakterystycznego wystroju i repertuaru, którego dużą część stanowią filmy o sztuce i spotkania z artystami.

Największą metamorfozę przeszedł logotyp Kina Światowid. Dynamiczne, nowoczesne liternictwo użyte w nowej wersji podkreśla eksperymentalny i artystyczny charakter kina, które w ostatnich latach odważnie łamie konwencje, śledzi filmowe nowości i nie boi się repertuarowego ryzyka.

Zapraszamy

Świętujcie z nami stare kina w nowej odsłonie!

Czarna plansza z logotypami kin: Kosmos, Światowid i Rialto.
Nowe logotypy kin
Zobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz także
|