Na zdjęciu starsze kobiety i starsi mężczyźni przed ekranem.

Wolontariat Trzeciego Wieku w Filmotece Śląskiej

Jesteś aktywną seniorką, ciekawym nowych wyzwań seniorem, masz wiedzę o naszym regionie i wolny czas? Lubisz dzielić się wspomnieniami? Przyjdź do Filmoteki Śląskiej i odkrywaj tajemnice starych taśm filmowych! Filmoteka Śląska zaprasza Wolontariuszki i Wolontariuszy Trzeciego Wieku do pomocy przy opracowywaniu materiałów filmowych ze Śląskiego Digitarium.

Prowadzona przez Instytucję Filmową Silesia Film jedyna w Polsce regionalna filmoteka jest prawdziwą skarbnicą filmowej pamięci o Śląsku. W ostatnich latach zbiory filmoteczne powiększyły się o kilkaset materiałów filmowych związanych z regionem, które zostały przekazane w ramach projektu Śląskie Digitarium. Są one bezcennym źródłem informacji o lokalnej historii, zwyczajach i tradycjach, przemianach społecznych, gospodarczych i kulturowych, jednak wiele materiałów jest wciąż jeszcze nie do końca rozpoznanych. Silesia Film i Filmoteka Śląska postanowiły zwrócić się do starszych mieszkańców – seniorek i seniorów, którzy ze swoją wiedzą i doświadczeniem są nieocenionym wsparciem w odkrywaniu sfilmowanej historii naszego regionu.

Podstawowym zadaniem wolontariuszy i wolontariuszek trzeciego wieku będzie pomoc w skatalogowaniu, opisaniu i oznaczaniu zbiorów archiwalnych przekazanych Filmotece do digitalizacji: rozpoznawanie miejsc, osób, obiektów utrwalonych na taśmie filmowej; dzielenie się historiami z przeszłości, które uzupełnią ekranowe opowieści z filmotecznych archiwów.

Wszystkim seniorkom i seniorom, którzy zechcą wspierać Filmotekę swoją wiedzą i zaangażowaniem, organizatorzy wolontariatu oferują ciekawą i inspirująca atmosferę, dostęp do archiwów filmowych oraz udział w wydarzeniach organizowanych przez Instytucję Filmową Silesia Film i prowadzone przez nią kina.

Chętnych do współpracy wolontariuszy i wolontariuszki Filmoteka zaprasza do swojej siedziby, która mieści się w budynku Kina Kosmos przy ul. Sokolskiej 66 w Katowicach.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Filmoteki Śląskiej w zakładce WOLONTARIAT TRZECIEGO WIEKU. Można kontaktować się również z Anną Michnowską z Filmoteki Śląskiej (tel. tel. 32 351 12 22 wew. 105, e-mail: a.michnowska@filmotekaslaska.pl).

ZAPRASZAMY!

Zobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz także
|