Na zdjęciu samochód, w którym siedzi młoda kobieta i mężczyzna.

ŚLĄSKA PREMIERA FILMU „MIAŁO CIĘ NIE BYĆ”

We wtorek, 24 października w katowickim Kinie Kosmos odbędzie się śląska premiera filmu „Miało Cię nie być” i spotkanie z twórcami: aktorami Borysem Szycem i Sonią Szyc oraz producentem Kubą Kosmą. To kolejna głośna koprodukcja Instytucji Filmowej Silesia Film dofinansowana ze środków Śląskiego Funduszu Filmowego, który w tym roku świętuje 15-lecie swojej działalności.

„Miało Cię nie być” to pierwsza wspólna filmowa podróż Soni Szyc i Borysa Szyca oraz drugi, po „Teściach”, pełnometrażowy projekt Kuby Michalczuka. Film realizowany był od końca maja do lipca 2022 roku na Śląsku oraz w Warszawie. W rolach głównych występują Borys Szyc i debiutująca na dużym ekranie Sonia Szyc, która za rolę córki otrzymała nagrodę „Rising Star” dla najlepszego aktorskiego debiutu w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego „Off Camera”. Ponadto w filmie wystąpili: Anita Jańcia, Maciej Bisiorek, Tomek Czechowski, Anna Moskal, Anna Mrozowska, Magdalena Cielecka, Iza Kuna, czy Jan Peszek.

Wydarzenie rozpocznie się o 19.00. Po seansie zapraszamy na spotkanie z twórcami: Borysem Szycem, Sonią Szyc oraz producentem Kubą Kosmą.

Film Michalczuka to ciepła, poruszająca i pełna humoru opowieść o 17-letniej dziewczynie (Sonia Szyc), która, konfrontując się z trudnym życiowym tematem, wkracza do świata ojca (Borys Szyc), z którym od dawna nie utrzymuje kontaktów. To zderzenie dwóch pokoleń i całkowicie różnych sposobów patrzenia na świat daje nadzieję na porozumienie, poznanie się na nowo i odbudowanie relacji.

Bilety na premierę do nabycia w kasie Kina Kosmos i na Filmowa.net.

Film wejdzie do kin w całej Polsce 27 października 2023.

Zobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz także
|