Moda na Kosmos | "Śniadanie u Tiffany'ego"

Moda na Kosmos

W sobotę, 11 czerwca, Kino Kosmos zaprasza na całodniowe wydarzenie, które powstało z miłości do klasyki filmowej i mody dawnych lat. Na ekranie – „Spragnieni miłości” Wong Kar-Waia i „Śniadanie u Tiffany’ego z Audrey Hepburn, prelekcje o związkach mody i kina, warsztaty kostiumograficzne dla najmłodszych, a w holu kina – aż kilkunastu lokalnych wystawców na targach mody vintage.

Film i moda. Ich przenikanie się to fascynująca historia niekończących się wzajemnych inspiracji i wizualnych zachwytów. Zmienne, w ciągłym ruchu i ewolucji – od lat tworzą najsilniejsze symbole swoich czasów: opowiadają rzeczywistość, pobudzają wyobraźnię, przywołują wspomnienia.

Moda na Kosmos to wyjątkowe wydarzenie powstałe z miłości do mody dawnych lat i klasyki filmowej. W sobotę, 11 czerwca przestrzeń Kina Kosmos będzie należeć do fanów kultowych kreacji z wielkiego ekranu i vintage’owych perełek, które będzie można obejrzeć na wystawach i kupić na stoiskach podczas trwających od 12.00 targach mody vintage. Znajdziemy tam starannie wyselekcjonowaną odzież i dodatki z drugiej ręki, ręcznie robione dodatki inspirowane modą retro, niezwykłe kapelusze i oryginalne świece tworzone w naczyniach z pchlich targów z całego świata. Wśród wystawców znajdziemy Chaos of Vintage, Śląskie Lumpiary, Lastryko Vintage Shop, two.rivers.vintage, Bohema Vintage, Vintage Candle, Gentlewoman Vintage, Lov2vintage, Éternité Vintage, FloMarkt Vintage, JESS CODE, Kastrostudio oraz Tyle tego.

Na ekranie zobaczymy filmy, które nie tylko zyskały status kultowych, ale wpisały się w historię kina wspaniałą, zapadającą w pamięć stroną wizualną i kostiumami. O 16.00 zapraszamy na melodramat „Spragnieni miłości” (2000) Wong Kar-waia, a o 18.00 – na pełną uroku komedię romantyczną z Audrey Hepburn, czyli „Śniadanie u Tiffany’ego” (1961). Pokazy obu filmów poprzedzą prelekcje dotyczące mody i filmu. O roli kostiumu filmowego w kształtowaniu naszych kinowych wyobrażeń, zaskakujących związkach mody i filmu oraz kultowych kreacjach z wielkiego ekranu opowiedzą filmoznawczyni Paulina Kwas oraz kostiumografka Justyna Krzepkowska. W programie wydarzenia nie zabraknie propozycji dla najmłodszych – o 14.00 Małgorzata Dębniak w czasie warsztatów dla młodych widzów zdradzi kilka modowych ciekawostek z planów filmowych. Całość dopełnią wydarzenia towarzyszące: prezentacje unikatowych kostiumów oraz wystawa archiwalnych okładek czasopisma “Film”.

Zapraszamy!

PROGRAM | 11 czerwca | sobota | Kino Kosmos

12.00 – 18.30 | targi mody vintage

Wystawcy: Chaos of Vintage, Śląskie Lumpiary, Lastryko Vintage Shop, two.rivers.vintage, Bohema Vintage, Vintage Candle, Gentlewoman Vintage, Lov2vintage, Éternité Vintage, FloMarkt Vintage, JESS CODE, Kastrostudio oraz Tyle tego.

14.00 | warsztaty kostiumograficzne dla dzieci | +7 [obowiązują zapisy]

Archiwalne kreacje oraz materiały multimedialne przeniosą uczestników do pracowni kostiumograficznej. Podczas warsztatów dowiemy się m.in., jakie są etapy powstawania kostiumów do filmu i poznamy sztuczki kostiumografa, które pozwalają poradzić sobie z nieoczekiwanymi sytuacjami na planie filmowym.

Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona. Obowiązują zapisy: kasa@kosmos.katowice.pl. W celu zapisu koniecznie jest podanie imion i nazwisk opiekuna i dziecka. Zapisy przyjmujemy do 10.06 do godz. 21.00. 

Wstęp z biletem na targi: 5 zł

16.00 | „Spragnieni miłości” | reż. Wong Kar-Wai | Hongkong 2000 | 99 min

Przed filmem spotkanie z filmoznawczynią, Pauliną Kwas: „Opowieści tysiąca sukienek. Co mówi kostium filmowy”.

18.30 | „Śniadanie u Tiffany’ego” | reż. Blake Edwards | USA 1961 | 115 min

Przed filmem spotkanie z kostiumografką i scenografką Justyną Krzepkowską.

Na styku kreatorów mody i gwiazd kina rodzą się nieśmiertelne kreacje. Podczas spotkania z Justyną Krzepkowską poznamy historię „małej czarnej” oraz najpiękniejsze i najciekawsze czarne kreacje w historii kina.

Wydarzenia towarzyszące:

Materiały archiwalne ze zbiorów Filmoteki Śląskiej, Wystawa archiwalnych okładek czasopisma “Film”, prezentacja zbiorów kostiumografki Justyny Krzepkowskiej.

Wstęp na targi: 5 zł lub za darmo z biletem na seans

Bilety na seanse: 16 zł (normalny) | 13 zł (ulgowy, Karta Kaśka)

Bilety dostępne w kasie Kina Kosmos i na filmowa.net

Zobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz także
|