Na zdjęciu młoda kobieta z małym dzieckiem na rękach w ogrodzie.

NASZ FILM Z 5 NOMINACJAMI do OSCARA!

Koprodukowana przez Instytucję Filmową Silesia Film „Strefa interesów” w reżyserii Jonathana Glazera ma szansę na Nagrodę Akademii Filmowej aż w 5 kategoriach, w tym dla Najlepszego Filmu, Najlepszego Reżysera i Najlepszego Filmu Międzynarodowego.

We wtorek, 23 stycznia ogłoszono nominacje do najsłynniejszych nagród filmowych na świecie. Jednym z najważniejszych filmów w tegorocznym oscarowym wyścigu jest koprodukowana przez Instytucję Filmową Silesia Film brytyjsko-polsko-amerykańska „Strefa interesów” Jonathana Glazera. Film ma szansę na statuetkę w 5 kategoriach: dla Najlepszego Filmu, Najlepszego Reżysera, Najlepszego Filmu Międzynarodowego, za Najlepszy Scenariusz Adaptowany i Najlepszy Dźwięk. Ceremonia rozdania nagród odbędzie się 10 marca 2024 roku.

„Strefa interesów” to nagrodzony Grand Prix festiwalu w Cannes, wyreżyserowany przez Jonathana Glazera („Sexy Beast”, „Narodziny” oraz „Under the Skin”) film o codziennym życiu komendanta Auschwitz, Rudolfa Hössa, i jego rodziny.

Film jest koprodukcją Wielkiej Brytanii, Polski i USA. Po stronie polskiej za produkcję odpowiada Ewa Puszczyńska (Extreme Emotions), producentka takich filmów jak „Ida” i „Zimna wojna”. Film jest współfinansowany przez studio A24 i Polski Instytut Sztuki Filmowej, koprodukowany z Instytucją Filmową Silesia Film przy wsparciu finansowym Śląskiego Funduszu Filmowego. „Strefa interesów” zrealizowana została w całości w Polsce, częściowo na terenie województwa śląskiego – m.in. we wnętrzach Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego i w Sejfach Śląskich.

W rolach głównych zobaczymy znaną z filmu „Toni Erdmann” Sandrę Hüller (Hewdig Höss) oraz Christiana Friedela (Rudolf Höss), który zasłynął występem w filmie „Biała wstążka” Michaela Hanekego. Media okrzyknęły „Strefę interesów” przejmującym i głęboko wciągającym filmem (Variety), który zostanie w widzach długo po seansie (Deadline), niezwykle potrzebnym we współczesnych czasach (Vanity Fair), zatrważającym spojrzeniem na banalność zła (Indiewire).

Na śląską premierę „Strefy interesów” z udziałem producentki Ewy Puszczyńskiej Instytucja Filmowa Silesia Film zaprasza do Kinoteatru Rialto we wtorek, 13 lutego o 18.30. Pół godziny później, o 19.00 w Kinie Światowid odbędzie się pokaz przedpremierowy filmu.

Zobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz także
|