19.MDAG: Kino Światowid, fot. Tomasz Böhm

DZIĘKUJEMY!

Ogromnie miło było robić dla was w tym roku festiwal!

Podczas tegorocznej śląskiej edycji Millennium Docs Against Gravity to wy – widzowie po raz trzeci przyznaliście swoją nagrodę, głosując na najlepszy film Konkursu Głównego. Zakończona w niedzielę śląska edycja 19. MDAG cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem: 49 seansów festiwalowych zgromadziło łącznie ponad 3500 widzów (!).

W tym roku zorganizowaliśmy dla was mnóstwo wydarzeń towarzyszących, dzięki którym Kino Światowid stało się prawdziwym centrum festiwalowym, tętniącym waszą energią i miłością do kina. Dzięki OnLemon na ścianie kina powstał mural, który zaprojektowała i wykonała Karolina Fabia studentka katowickiej ASP. Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach i Rondo Sztuki zorganizowały specjalną wystawę związaną z filmem „Lombard”, w kawiarni Black Woolf mogliście podziwiać wystawę Michaliny Kuczyńskiej nawiązującej do postawy Susan Sontag, której filmy pokazywaliśmy w kinie.

Dziękujemy wszystkim ekspertkom i ekspertom, którzy nakreślali nam konteksty do filmów, psim behawiorystom i ich pupilom, którzy nauczyli nas, jak radzić sobie ze zwierzętami, ekipie Wegańskiej Kuchni Społecznej za przepyszną imprezę i pomoc uchodźczym zwierzakom, Charity Shop Katowice, sklepowi społecznemu Tyle Tego, Śląskim Lumpiarom, Two Rivers Vintage za ponad 1000 złotych uzbieranych na cel charytatywny, DJ Alexowi za rozruszanie parkietu Kinoteatru Rialto, ośrodkowi Zen z Katowic za warsztaty medytacji, Instytutowi Filozofii Uniwersytetu Śląskiego za dyskusję po „Młodym Platonie”, wszystkim twórczyniom i twórcom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, wolontariuszom i wolontariuszkom i przede wszystkim wam, widzom i widzkom festiwalu.

Mamy nadzieję, że podobnie jak my, czujecie się teraz spełnieni, bogatsi o nową wiedzę o świecie i gotowi na kolejne edycje. My jesteśmy ❤️

Zobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz także
|