"Elektryczny dom" (1922) reż. B. Keaton, E. F. Cline

ARCHITEKTURA WYOBRAŹNI. KOMEDIOWA KLASYKA DLA DUŻYCH I MAŁYCH W KINIE KOSMOS

W niedzielę, 4 września, Kino Kosmos zaprasza całe rodziny na wyjątkowe, pełne humoru i architektonicznych ciekawostek wydarzenie. Jedyna i niepowtarzalna okazja, żeby na dużym ekranie zobaczyć „Elektryczny dom” – komedię z mistrzem slapsticku Busterem Keatonem. Pokazowi filmu będą towarzyszyć warsztaty architektoniczne oraz spotkanie z architektem prof. Jerzym Wojewódką z Politechniki Śląskiej. Start o 16.00.

„Elektryczny dom” to jedna z najlepszych komedii Bustera Keatona. Bohater grany przez Keatona zostaje poproszony przez bogatego właściciela willi o unowocześnienie jego domostwa. Zaskakujące wynalazki i innowacyjne rozwiązania wprawiają w zachwyt pana domu. Wszystko idzie świetnie aż do momentu, gdy w wyniku ingerencji zazdrosnego rywala zautomatyzowane sprzęty odmawiają posłuszeństwa. Ten zrealizowany równo 100 lat temu film wciąż bawi, ale też zaskakuje i daje do myślenia. Szczególnie kiedy uświadomimy sobie, że twórcy filmu nie tylko wymyślili i zaprojektowali niesamowite rozwiązania ułatwiające życie w domu, ale też przewidzieli, do czego może doprowadzić współczesny „bunt maszyn” i nasze uzależnienie od technologicznych udogodnień.

Film pokazywany jest w ramach Rodziny w kinie – wydarzenia tradycyjnie skierowanego do młodych widzów i ich opiekunów. Dodatkową atrakcją dla młodej publiczności będzie spotkanie z architektami z Politechniki Śląskiej, którzy przygotowali specjalne warsztaty architektoniczne dla uczestników seansu.

Niedzielne wydarzenie w Kinie Kosmos zamyka tegoroczną edycję cyklu FILM I MIASTO organizowaną przez Silesia Film i katowicki oddział SARP.

Bilety dostępne w kasie Kina Kosmos i na Filmowa.net

4.09 | NIEDZ | 16.00 | Kino Kosmos | bilet: 16 zł

ARCHITEKTURA WYOBRAŹNI: „ELEKTRYCZNY DOM”

+ pokaz filmu “Elektryczny dom” | reż. Buster Keaton, Edward F. Cline | USA | 1922  | 25 min

+ warsztaty architektoniczne i spotkanie z dr inż. arch. Jerzym Wojewódką, prof. Politechniki Śląskiej

Zobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz także
|