Na zdjęciu młoda kobieta na tle neonu z napisem kino oraz dwie kobiety stające bokiem.

MODA W TANECZNYM KLIMACIE

Miłośnicy modowej nostalgii, klasyki kina i tanecznych klimatów – ten dzień będzie należał do Was. W sobotę 30 września Kino Kosmos we współpracy ze Śląskimi Lumpiarami zapraszają na czwartą edycję Mody na Kosmos. W programie targi mody vintage, seans filmowy, a na zakończenie – szalone „Nostalgia Party” w Kinoteatrze Rialto.

Film i moda. Ich przenikanie się to fascynująca historia niekończących się wzajemnych inspiracji i wizualnych zachwytów. Zmienne, w ciągłym ruchu i ewolucji – od lat tworzą najsilniejsze symbole swoich czasów: opowiadają rzeczywistość, pobudzają wyobraźnię, przywołują wspomnienia. W sobotę, 30 września, zapraszamy do Kina Kosmos i Kinoteatru Rialto na wydarzenie, które powstało z miłości do mody dawnych lat. Moda na Kosmos to pokazy klasyki kina, prelekcje, spotkania, wydarzenia dodatkowe i – przede wszystkim – targi mody vintage, na których znajdziemy starannie wyselekcjonowaną odzież i dodatki z drugiej ręki.

Zaczynamy w Kinie Kosmos, gdzie od 11.00 do 17.00 będą trwały Targi Mody Vintage. Najlepsi wystawcy przygotują dla Was starannie wyselekcjonowaną odzież i dodatki z drugiej ręki. W holu kina spotkacie m.in.: Śląskie Lumpiary, Używki, Broken Things, Naturalnie Vintage, Miłomi Candle, Two Rivers Vintage, La La Lady. Wstęp na Targi: 5 zł lub darmowy z biletem do kina. Dla spragnionych filmowych wrażeń kino przygotowało specjalny pokaz kultowej „Beksy” (1990) Johna Watersa z Johnnym Deppem. Przed filmem o ekranowym retro opowie filmoznawczyni Karolina Kostyra. Czwartą edycję Mody na Kosmos zakończymy w Kinoteatrze Rialto, gdzie o 19.00 rozpocznie się „Nostalgia Party” – wyjątkowa potańcówka w stylu lat 80. i 90. Usłyszycie wiecznie żywe przeboje, dzięki którym przeniesiecie się do czasów, kiedy królowały Britney Spears i Spice Girls, serca kradł Limahl i chłopaki z Backstreet Boys, a modowe trendy wyznaczała Madonna i Cindy Lauper. Imprezę poprowadzi DJ 5cet. Przebrania mile widziane 🙂 Bilety na potańcówkę: 25 zł.

Zapraszamy!

Zobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz także
|