"Bilet na Hawaje"

Straszne filmy w Kinie Kosmos

Klasyka włoskiego kina grozy i przerażająco zły film z gwiazdą „Mody na sukces”. Tym razem słynące z pokazów klasyki filmowej Kino Kosmos ma dla swoich widzów dwie ciekawe i nieoczywiste propozycje. W czwartek, 23 czerwca zobaczymy „Kota o dziewięciu ogonach” Dario Argento, a dzień później – Kosmos wyśle nas w szaloną podróż z „Biletem na Hawaje” uznanym za jeden z najgorszych filmów, jakie wydało kino.

Klasyka kina w nowym wydaniu to tegoroczna specjalność Kina Kosmos. Obok pokazów uznanych twórców filmowych i arcydzieł światowego kina, w repertuarze katowickiego kina znajdziemy propozycje poszerzające kanon obowiązkowych lektur filmowych o produkcje mniej znane bądź takie, które z różnych względów uzyskały status kultowych. Dla miłośników nieoczywistej odsłony klasyki kina ostatni tydzień czerwca będzie wyjątkowo atrakcyjny. W czwartek 23 czerwca o 18.30 kolejna odsłona całorocznego cyklu „2022. Rok z kinem grozy”, w ramach którego Kosmos prezentuje mniej znane, funkcjonujące na uboczu głównego nurtu horrory i filmy grozy z każdej dekady minionego stulecia: klasyki, unikaty czy zapomniane arcydzieła. Zobaczymy „Kota o dziewięciu ogonach” (1971) w reżyserii Dario Argento. To klasyka włoskiej odmiany kina grozy – tzw. giallo, czyli krwawych kryminałów inspirowanych m.in. filmami Alfreda Hitchcocka. Prelekcję przed seansem wygłosi Sara Nowicka z kolektywu Final Girls.

W piątkowy wieczór 24 czerwca gratka dla fanów kultowego „The Room”, którego niedawny pokaz w Kinie Kosmos cieszył się ogromną popularnością. Po raz drugi katowickie kino we współpracy z powstałym w 2015 roku projektem „Najlepsze z Najgorszych” sięga po klasykę kina klasy B. Tym razem na dużym ekranie będzie można obejrzeć „Bilet na Hawaje” (1987, reż. Andy Sidaris) – film, który w rankingach najgorszych filmów plasuje się nawet wyżej niż „The Room” dzierżąc zaszczytne miano „najlepszego najgorszego filmu wszech czasów”. W tym najbardziej wybuchowym niewypale sztuki filmowej w głównej roli zobaczymy znanego z nie mniej kultowej produkcji telewizyjnej – „Mody na sukces” – Ronna Mossa. Będzie się działo!

Zapraszamy!

Więcej na filmowa.net oraz na stronie Kina Kosmos.

Bilety dostępne w kasie Kina Kosmos i na filmowa.net

Zobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz także
|