WALENTYNKOWY WEEKEND W NASZYCH KATOWICKICH KINACH

Pełna kolorów i muzyki historia młodzieńczej miłości w szalonych latach 70., najnowszy film Pedro Almodóvara, przedpremierowe pokazy nagrodzonych na gdyńskim festiwalu „Piosenek o miłości”, Oscarowe hity czy przebojowe francuskie komedie romantyczne. Tegoroczne święto zakochanych w katowickich kinach studyjnych potrwa aż… cztery dni, a do wyboru będzie ponad dziesięć filmowych propozycji. Na pierwsze walentynkowe seanse kina zapraszają już w piątek, 11 lutego.

Kino Światowid

W repertuarze Kina Światowid znalazły się – przedpremierowo i premierowo – najciekawsze propozycje kina autorskiego i produkcje prosto z festiwali filmowych. Na początek „Paryż, 13. dzielnica”, który w Światowidzie zobaczymy w najbliższy piątek i w sobotę. Zaprezentowany w konkursie głównym ostatniego festiwalu w Cannes najnowszy film Jacquesa Audiarda to zachwycająca, sfilmowana w czerni i bieli stylowa love-story, która biorąc na warsztat dynamikę współczesnych związków, podtrzymuje legendę Paryża jako stolicy miłości i seksu. Do Hiszpanii przeniosą nas z kolei „Matki równoległe” Pedro Almodóvara z nagrodzoną za swoją rolę na festiwalu w Wenecji i nominowaną do Oscara® Penélope Cruz. Poruszająca, tragikomiczna, intymna opowieść o bólu i blasku macierzyństwa oraz o sile kobiecości w Kinie Światowid codziennie od piątku, 11 lutego. O macierzyństwie opowiada też przewrotny dramat psychologiczny z nominowaną do Oscara® Olivią Colman i Dakotą Johnson, rozgrywający się w pięknych włoskich krajobrazach, czyli „Córka” debiutującej w roli reżyserki Maggie Gyllenhaal – w Światowidzie w niedzielę, 13 lutego.

Przebojem walentynkowego repertuaru Kina Światowid okażą się z pewnością „Piosenki o miłości” Tomasza Habowskiego z rewelacyjnymi Tomaszem Włosokiem i Justyną Święs z zespołu The Dumplings. Pięknie zrealizowana współczesna love-story, która urzeka od pierwszych chwil subtelnością, wyczuciem i świetnym aktorstwem – na ekranie Kina Światowid codziennie od piątku 11 lutego do poniedziałku 14 lutego.

W walentynkowy wieczór Światowid zaprosi na nominowany do Oscara® za scenariusz film „Najgorszy człowiek na świecie” Joachima Triera. Figlarna, zabawna i nieprzewidywalna jak sama miłość komedia romantyczna to najlepszy film mijającego roku według magazynu Vanity Fair i jeden z najlepszych filmów roku w zestawieniach takich redakcji jak Time, IndieWire, Variety, The Guardian oraz Sight and Sound.

Dla tych, którzy szukają opowieści niekoniecznie o wielkiej miłości, Światowid przygotował przepiękny dokument o potędze i pięknie dzikiej przyrody. Film „Duch Śniegów”, który zobaczymy w niedzielę, 13 lutego, to kinowe doświadczenie, epicka, fascynująca i kojąca duszę opowieść o niedostępnym dla ludzkiego oka, magicznym miejscu, którego tajemnic strzeże panująca tam prawdziwa bogini – śnieżna pantera. Zachwycające, zapierające dech w piersiach zdjęcia uzupełnia hipnotyzująca ścieżka dźwiękowa, za którą odpowiadają Nick Cave i Warren Ellis.

Zobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz także
|