Nabór wniosków do Śląskiego Funduszu Filmowego na rok 2022

7 lutego 2022 ruszył nabór do kolejnej, 15 edycji konkursu na wspieranie produkcji filmowej zwanego Śląskim Funduszem Filmowym. O dofinansowanie ze środków ŚFF mogą ubiegać się projekty, które są powiązane z województwem śląskim tematycznie lub poprzez miejsce realizacji. Wnioski można składać do 28 lutego 2022 roku.

Każdego roku, dzięki wsparciu ŚFF oraz zaangażowaniu Silesia Film Commission, powstaje w regionie kilkanaście filmów – pełnych metraży, filmów krótkich, dokumentów i animacji, które poprzez swój temat lub miejsce realizacji związane są z województwem śląskim. Instytucja Filmowa Silesia Film, udzielając wsparcia, staje się koproducentem z wkładem finansowym, a środki uzyskane z koprodukcji zasilają budżet Funduszu.

Wśród filmów dotychczas dofinansowanych ze środków Śląskiego Funduszu Filmowego znalazły się produkcje docenione na festiwalach w kraju i za granicą oraz cieszące się popularnością widzów, w tym „Jesteś Bogiem” (2012) Leszka Dawida, nagrodzony Europejską Nagrodą Filmową „Kongres” (2012) Ariego Folmana, „Chce się żyć” (2013) i „Jestem mordercą” (2016) Macieja Pieprzycy, nagrodzony na Gdyńskim festiwalu „Obywatel Jones” (2019) Agnieszki Holland czy nominowana do trzech Oscarów® „Zimna wojna” (2018) Pawła Pawlikowskiego. Na końcowym etapie produkcji są już tytuły, które otrzymały wsparcie ze ŚFF w ubiegłych latach, m.in. „Odyseja filmowa” Piotra Stasika, nagrodzony na międzynarodowych warsztatach DOK.Incubator projekt dokumentalny Łukasza Kowalskiego „Lombard” oraz zapowiadający się jako wielki kinowy przebój „Niebezpieczni dżentelmeni” Macieja Kawalskiego z Marcinem Dorocińskim, Wojciechem Mecwaldowskim, Tomaszem Kotem i Andrzejem Sewerynem w rolach znakomitości zakopiańskiej bohemy.

Celem działalności Śląskiego Funduszu Filmowego nie jest wyłącznie finansowanie produkcji. Każdy współprodukowany przez Instytucję Filmową Silesia Film film oznacza też pracę dla związanych z województwem śląskim przedsiębiorców – nie tylko ludzi kina, ale także usługodawców, aktorów, statystów. Jednocześnie sukcesy filmów dofinansowanych przez ŚFF dają wymierne korzyści promocyjne, przyczyniając się do zwiększenia obecności województwa śląskiego na filmowej mapie Polski i świata.

 

NABÓR WNIOSKÓW DO 15 EDYCJI KONKURSU NA WSPIERANIE PRODUKCJI FILMOWEJ ZWANEGO ŚLĄSKIM FUNDUSZEM FILMOWYM

 

Szczegóły naboru, regulamin oraz dokumenty na stronie silesiafilm.com i silesiafilmcommission.pl  

 

Wnioski wraz z załącznikami należy składać w formie plików przesłanych elektronicznie za pośrednictwem formularza dostępnego pod adresem:

https://forms.gle/2f9vEHZKPSFVj7nz

W nazwie plików załączanych do formularza należy zawrzeć tytuł filmu.

Termin uważa się za zachowany, jeżeli formularz zostanie wysłany do godziny 12:00 w dniu 28.02.2022 r. Formularze wysłane po terminie nie będą przyjmowane. Jeżeli w trakcie weryfikacji formalnej wniosku zostanie ustalone, że został on złożony z przekroczeniem terminu, to w takim przypadku dany wniosek zostanie odrzucony.

Zobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz takżeZobacz także
|